Rainbow Rowell Kimdir? || GKK Blog Turları 'Fangirl'

08:04


Herkese merhaba :D Nasıl gidiyor bakalım? Ben yine koşuşturmaca tabii... Ama sizi yine de Rainbow Rowell'ı tanıma şansından mahrum bırakmak istemedim :D Çünkü böyle mükemmel bir kadını tanımamak olmaz. Ayıp denen bir şey var yani...


Amerikalı roman yazarı Rainbow Rowell 24 Şubat 1973'de Nebreska Amerika'da doğmuş. Kendisi evli ve iki erkek çocuk annesi. 

Eleanor&Park, Fangirl, Carry on, Attachments ve Landline kitaplarının yazarı Rowell, adıyla bizi mest ediyor. Yani kadının adı bildiğin Rainbow. Herhalde bir kardeşi varsa onun adı da Unicorn filandır :P Ama ben ciddi anlamda ailesinin ağır hippi olduklarını düşünüyorum :D

Esasında bu Rowell bir köşe yazarıymış. Sonra bir reklam şirketinde çalışmaya başlıyor ve o dönemde de ilk romanı Attachments'ı yazıyor. O sırada bir bebeği olan Rowell'ın yazarlık serüveni Eleanor&Park ve bizim turunu gerçekleştirdiğimiz Fangirl ile devam ediyor.


Bu iki kitabı çok satanlar listesine giriyor ve hatta film teklifleri gelmeye başlıyor. Sonra Landline ve Fangirl'de bahsi geçen, Simon Snow'u anlatan Carry On adlı kitabı yazıyor. 

VE TABİİ Kİ O DA ÇOK SATIYOR!!!! COME ONNNN!!!! 

Sonuçta bu kadın elini neye atsa müthiş oluyor. Ben şu ana kadar üç kitabını okudum ve üçüne de BA-YIL-DIM! 

Sırada Landline ve Carry on var. Darısı yeni kitaplarının başına :D

Eee, artık Rainbow Rowell'ı tanıdığınıza göre, bence artık siz de kitaplarıyla tanışmaya hazırsınız.

Bir şey değil :P


You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook