Broken Juliet || Kitap Yorumu

00:17


Kitabın Adı: Broken Juliet
Yazarı: Leisa Rayven
Sayfa Sayısı: 336
*****
For years, Cassie Taylor tried to forget about Ethan Holt. He was the one great love of her life, and when he failed to return her love, a part of her died forever. Or so she thought. Now she and Ethan are sharing a Broadway stage, and he’s determined to win her back. Claiming to be a changed man, he’s finally able to say all the things she needed to hear years ago, but can she believe him? What makes this time different from all his other broken promises?

Ethan knows he can’t change their tumultuous past, but if he’s going to have any chance of being with the woman he loves, he’ll need to convince Cassie that her future belongs with him. 

Don’t miss this stunning conclusion to the unforgettable love story that captivated over two million fans online.


Ethan ve Cassie’nin hikayesi Broken Juliet ile devam ediyor :D
İkinci kitap hem günümüz, hem de geçmiş için oldukça önemli noktalarda bitiyor. Bu yorumda çok fazla konudan bahsetmeyeceğim çünkü söylediğim her şey birinci kitabı okumayıp da bu yoruma gelenlere spoiler olabilir. Hatta birinci kitabı okuyanlara da olabilir; çünkü gelecek ve geçmiş fazlasıyla iç içe.

Bu kitapta Ethan ve Cassie’nin yer değiştirişini daha net okuyoruz. Bir zamanlar duygularını göstermekten çekinen, terk edilmekten korkan Ethan ve onun duvarlarını aşmak için savaşan Cassie’yken, şimdi işler tersine dönmüş durumda. Ethan böyle olacağını en başından bildiği için Cassie’nin her türlü savunmasına hazır. Onun duvarlarını aşmaya niyetli; çünkü bir zamanlar Cassie’de aynısını onun için yapmıştı ve Ethan kesinlikle Cassie’nin bunu hak ettiğini düşünüyor. Yani, Ethan’ın onun için savaşmasını.
Geçmişte çiftimiz için iki önemli olay oluyor. Bana göre birinde Cassie haklı, birinde Ethan. Birinde Cassie haklı çünkü Ethan’ın yaptığı tam bir aptallıktı. Bir korkak gibi davrandı. Diğerinde ise Ethan haklı; çünkü aslında yaptığı şey bir fedakarlıktı. Cassie anlamasa da, Ethan olanlar için kendini suçlasa da Cassie için kendini feda etti. Ona söylediği tüm o sözlerde haklıydı Ethan. Cassie’nin yolu yol değildi :P Biz geçmişte bu iki olayın nasıl ateşlenip hayatlarına dahi olduğunu ve iki olay arasında geçen dönemi okuyoruz. Bu süreci okurken bir yandan günümüze geri dönüyor ve geçmişin, şu anda nasıl bir kelebek etkisi yarattığını görüyoruz. Üç yıl önce kanat çırpan bir kelebeğin, şimdiki hayatları üzerindeki etkisini…
Geçmişteki olaylar, günümüze doğru yol aldıkça, günümüzde karanlıktan aydınlığa doğru yol alıyor. Kitapta her şey mantık çerçevesinde ilerliyor. Yazarın kurgu yeteneğine kesinlikle hayran kalmış durumdayım. Hiçbir şeyi kaçırmamış. Her bir olayı zekice planlamış ve birbirine bağlamış. Hatta, Shakespeare’in Romeo ve Juliet’inden daha iyi bir Romeo ve Juliet hikayesi yazmış.

Serinin devam kitapları var sanırım ama farklı karakterler için. Onları da finallerim biter bitmez okumayı düşünüyorum. Ayy şaka maka okul bitiyor ha. Bu haftayı saymazsak iki hafta sonra finaller başlıyor :’( Şans dileyin bana. Geçen ismi lazım değil Shakespeare’in sınavında çok fena çaktım. Oysa hoca sınavda Sahte Romeo’yu ve Broken Juliet’i sorsaydı kesin yüz almıştım :P

Neyse, ben saçmalamaya başlamadan önce kaçsam iyi olacak. Eğer İngilizce kitap okumayı seviyorsanız hemen bu kitaba başlayın. İngilizce biliyor ama kitap okuyamıyorsanız da huntersofbook.com’da yayınladığım İngilizce Kitap Okuma Rehberi adlı yazıma bir göz atabilirsiniz :D
İyi okumalar :*

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook