Tehlikeli Yalanlar || Kitap Yorumu

04:56


Kitabın Adı: Tehlikeli Yalanlar
Orijinal Adı: Dangerous Lies
Yazarı: Becca Fitzpatrick
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 384
*****
Tehlikeden korunmak için kurduğunuz yalanlarla örülü hayatta gerçek aşkı bulsaydınız hangisinden vazgeçerdiniz? Hayatınızdan mı, aşkınızdan mı? Stella Gordon'ın hayatı bir yalandan ibaret.

Stella, Nebraska, Thunder Basin'de yaşasa da kendini oraya ait hissetmemektedir. Bir uyuşturucu satıcısının işlediği bir cinayet davasının kilit tanığı olarak, tanık koruma programına alınmıştır. Kasaba halkı ise Stella'nın gerçekte kim olduğunu bilmez. Gerçek kimliğini açıklamak istediği çocuk, Chet Falconer bile… Doğruları söylemenin, güvenli cennetine tehlike getirmekten başka bir sonuç doğurmayacağının farkındadır.

Genç kız her ne kadar dikkat çekmemeye çalışsa da, tehlike hızla yaklaşmaktadır. Suçluların tanıklardan kurtulma yolları vardır ve Stella'nın tek bir hatası, soğukkanlı katilleri kapısına kadar getirecektir.


Yepyeni bir yorumdan herkese merhaba :D Yalnız ben niye hem vloglara hem yorumlara böyle başlıyorum? Manyak mıyım neyim?
Durun baştan, herkese merhaba! Yepyeni bir yorumla karşınızdayım!
Oldu mu? Hayır mı? Peki…
Bugün ki kitabımızın adı ‘Tehlikeli Yalanlar’ Becca Fitzpatrick’in yeni kitabı. Fısıltı Serisi ve Siyah Buz’dan sonra kadının kitaplarını ciddi anlamda takip eder oldum. Bu kitabın çıkmasını da bayadır bekliyordum.
Gerçi bu kitabı yazması ne kadar uzun sürdü anlamadım yani :D Baya uğraştı bunu yazabilmek için. Neyse, konumuza dönelim :D
Hikayemiz Estella… Pardon, Stella adındaki kız karakterimizin ağzından anlatılıyor. Annesinin uyuşturucu bağımlılığı sonucu tanıklık yaptığı bir cinayet soruşturması üzerine tanık koruma programına alınıyor. Bütün hayatını geride bırakıyor Estella. Okulunu, arkadaşlarını, aşkını ve hatta adını bile. Sonra küçük bir kasabada yeni bir hayata başlamaya zorlanıyor. Soruşturma bitene kadar tabii. Annesi rehabilitasyona gönderilirken, o yaşadığı travmayla başa çıkmaya çalışıyor.
Hikâyeyle ilgili daha fazla şey anlatmak istemiyorum. Spoilera gireceğinden değil ama yine de kendiniz okuyup keşfedin kitabı istiyorum.
Şimdi öncelikle kitap oldukça akıcıydı. Hemencecik okuyabildim bu yüzden. Ayrıca kasabaya taşındıktan sonra hikayeden kopulmamıştı. Estella hâlâ tanık koruma programının bir parçasıydı ve biz onu unutup Stella’nın hikayesini okumadık. Olaylar iç içe ve bağlantılıydı.
Kitapta zayıf bulduğum tek yön Reed’di. Yani ona deli gibi âşıktı kitabın başında; ama sonra sanki yazar bunu unutmuş gibiydi. Eyvallah Chat hâlâ benim yıldızım ama yani karakterin varlığı çok gereksizdi işte. Karakteri evine bağlayıcı bir konumda değildi bana kalırsa ve onunla ilgili tutunduğu anılar da havada asılı kalmıştı. Hemen geçilmişti olay. Şahsen yazarın bu konu üzerinde durmasını isterdim.
Kitap genel olarak akıcıydı, kurgu kopuk değildi ve konudan çıkılmamıştı ama yine eksik bir şeyler vardı işte. Reed’le alakalı olan eksiklik dışında… Belki Carmina belki de Chat’le ilgiliydi bu eksiklik ya da belki de karakterin kendisiyle ilgili ama o eksik her ne ise kitabın benim için havada ve boş bir şekilde bitmesine sebep oldu. Becca’nın bu kitap için ne kadar uğraştığını düşünürsek biraz hayal kırıklığı oldu sanki. Neyse, yine de Becca Fitzpatrick seviyorsanız bu kitaba bir şans verebilirsiniz. You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook