Süper Dadı Kitap Yorumu

11:40


Kitabın Adı: Süper Dadı
Yazarı: Betül Güçlü
Yayınevi: Müptela Yayınları
Sayfa Sayısı: 264
*****
Arka Kapak

Âşıksanız; Dağları delebilirsiniz, "Ferhat" derler, Çölleri aşabilirsiniz, "Mecnun" derler, Canınıza kıyabilirsiniz, "Romeo" derler, Ya iki küçük sevimli canavarın tüm sorumluluğunu alıp, kalplerini çalar ve oradan sevdiğiniz kadına ulaşmayı başarırsanız?

İşte o zaman, "Süper Dadı" derler. Efran'ın verdiği zorlu, eğlenceli, acılı ve sevimli mücadeleyi okurken aşk uğruna girilebilecek en güzel sınavlardan birine şahit olacaksınız. Beril, Baler, Sare ve Efran'ın "aile"si sizi de aralarına alacak kadar sevgi dolu; gerçek bir aile olmak için kan bağından daha fazla ihtiyacımız olan tek şey de bu.Eveeettt :D Bu aralar bol bol boş zamanım olduğundan kendimi bloguma adadım :D Eksik yorumlarımı tamamlıyorum :D Sıradaki yorumumuz ise Müptela Yayınları'ndan çıkan Süper Dadı adlı kitap için.

Kitabımızın ana karakteri Efran.... Efran bir gün Beril'i görüyor ve onu görür görmez tutuluyor kadına; ancak Beril zamanında aşktan nasibini almış ki değil yoğurdu üfleyerek yemek, ona yaklaşmıyor bile. Hal böyle olunca Efran bir türlü yaklaşamıyor ona. Ve sonunda çareyi Beril'in kalbine giden yolu, çocuklarının kalbini kazanarak elleriyle inşa etmekte buluyor. Koskoca patron, oluyor size süper dadı :D

Kitapta ne sevdim. Bir kere çocuklar çok inandırıcı olmuştu. Tamam, çocukları konuştururken kelimelerle oynamanızı anlıyorum ama bunu yaparken aşırıya kaçıldığını çok kez gördüm. Dozunda yapansa çok az kişiydi. Betül Güçlü ise hiç kullanmamış yine de karakterlerin çocuk olduğunu bize hissettirmişti. Ayrıca babaları tarafından terk edilen iki küçük çocuk nasılsa, onlar da anı öylelerdi. Ne eksik, ne de fazla... Ayrıca Beril de tam olarak iki çocukla ortada kalmış bir kadının psikolojisini yansıyordu.

Efran'ın çocuklara yaklaşımını sevdim. Onlara sık sık birer yetişkin gibi yaklaştı ki son zamanlarda tüm uzmanların söylediği tek şeyde bu :P Ama çocukla çocuk olmasını da bildi yeri geldiğinde. Çocukları sadece Beril'e ulaşmak için sevmedi. Gerçekten sevdi onları.

Ayrıca kitabın içinde bazı çizimler vardı ve bunlar da kitapta hoşlandığım ayrıntılardan biri oldu. Çizimlerin her biri çok güzeldi.

Kitapla ilgili sevmediğim tek şey sonu oldu. Sanki bir tık havada kalmıştı. Daha farklı, daha tatmin edici bir final olabilirdi.

Süper Dadı tadımlık, böyle uzun yola çıktığınızda ya da deniz kenarında ayaklarınızı uzatıp yattığınızda okuyabileceğiniz bir kitap. Ben kesinlikle çok sevdim. Sayesinde araba yolculuğum hemencecik bitti :D
Sizin için de okumasının çok keyifli olacağından eminim :D


You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook