Gözlerinin Esareti-Kitap Yorumu

09:42Kitabın Adı: Gözlerinin EsaretiYazarı: Jennifer Royce
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 573Türü: Tarihi Romantik
*****
Arka Kapak
Sevgiye aç bir kadınla… Kalbi buz tutmuş bir adam… Tutkuyu keşfettiklerinde, dönüşü olmayan bir yola girmek zorunda kalırlar...


Küçüklüğünden beri aradığı sevgiyi bulamayan Keira Destina'nın tek bir dileği vardı; kendisini gerçekten sevecek bir kalp. Babası tarafından sürekli hor görülüp, sevgisiz ve korumasız bir hayat süren Keira, şeytanla yaptığı anlaşma sonucu Karanlıklar Lordu'nu öldürmeye kalkıştığında, hayatının altüst olacağından habersizdi. Herkesin, önünde korkuyla titrediği Karanlıklar Lordu tarafından esir alınan genç kız için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.Karanlıklar Lordu Kayran için, bu namı almak hiç de kolay olmamıştı. Katıldığı tüm savaşlardan galibiyetle ayrılmış, düşmanlarının korkulu rüyası haline gelmişti. Karanlık ruhunun bir tek savaş meydanlarında ışığa kavuştuğuna inanan bu adam, bir gece çadırına gizlice sızan, asil ama hırçın bir güzelin ölümcül saldırısından kendisini korumak isterken, onu bekleyen sürprizin farkında değildi. Gözlerine ilk baktığı an, bu kızın tanıdığı tüm kadınlardan farklı olduğunu anlamıştı. Genç kızın öfkesinin ve cazibesinin ateşi Kayran'ın buz tutmuş, karanlıklar içindeki kalbini sarmıştı. Genç adam için artık tek bir gerçek vardı; bu asi güzel ona ait olmalıydı!
Bu yorumu ne kadaaarrrr uzun zamandır yazmaya çalıştığımı tahmin bile edemezsiniz :D Oysaki çıkar çıkmaz alıp okumuştum :D Kısmet bugüneymiş :D

Kitabımızın adı Gözlerinin Esareti. Yazarı Jennifer Royce... Wattpad'de bir kaç hikayesini okuma fırsatı bulduğum ve kesinlikle yazım tarzına ve kurgularına bayıldığım kadın. Ayrıca birebir tanıştığımda da çok sevdiğim, çok tatlı yazar :D

Kitabımız Karanlıklar Lordu El Faris Kayran ve cesur, çılgın kızımız Keira Destina'nın hikayesini anlatıyor.

Kayran2ın ailesi bir yangında ölüyor. Öldürülüyor... Ve Kayran'ın onların ölümlerini izlemekten başka bir çaresi kalmıyor. Asıl adı Rafeal olan karakterimiz bu olaydan sonra daha fazla yerinde duramıyor ve yaşadığı yeri terk ediyor. Tek istediği ailesinin başına gelenlerin hesabını sormak.
Daha sonra acımasızlığıyla anılan bu adamın adı halk tarafından El Karyan Jamir olarak anılıyor ve zamanla Kayran oluyor. Karanlık Şovalye El Faris Kayran...

Keira Destina ise ailesi tarafından sevilmeyen, özellikle babası tarafından hep hor görülen bir kız. Tek istediği ise biraz sevgi ve saygı. Bu yüzden bir gün babası Baron Salvador De Ramirez ona karanlıklar lordu El Faris Kayran'ı öldürme emri verince hemen kabul ediyor. Karşılığında istediği tek şeyse biraz saygı...

Gözü kara karakterimiz Keira bir cesaret gidiyor ve Kayran'ın çadırına giriyor. Güya o uyurken öldürecek adamı... Ama Kayran yer mi? Yemeezzzz! Hemen yakalıyor Keira'yı. Onunsa son beklediği şey, miğferin altından bir kadının çıkması oluyor.

Konuş diyor Kayran, Keira yok, babam ne derse o olur :P Tamam öyle demiyor. Susuyor ama söyleyecek bir şeyim yok diyor. Yine de satmıyor pislik babasını.

Kayran'ın da gözü kara. Ya konuşursun ya da benim olursun uleynnn diyor. Keira konuşmuyor. Sonuç olarak Kayran'ın oluyor. Orasını siz anladınız.... :P Tabii olaylar bu noktadan sonra karışıyor. Keira ateşse Kayran bir barut, bir benzin, bir doğal gaz. Hatta üçünün birleşimi bile olabilir. Eh, ikisi yan yana gelince olan patlamayı siz düşünün artık.

Kitaba ba-yıl-dım! Zaten benim okuduğum en güzel tarihi romantik kitapların çoğunun yazarı Türk. Bence biz bu işi kıvırıyoruz. (Ben hariç.)
Tarihi romantik yazmanın özel bir yetenek gerektirdiğini düşünüyorum. Tarih bilgisi ve karakterlerin yaşadığı coğrafyanın kültürü hakkında yeterli bilgiye sahip olmanın dışında, bu konuda ciddi bir yeteneğe sahip olmak gerekiyor bence. Ve bana kalırsa, sevgili Jennifer Royce bu yeteneğe kesinlikle ama kesinlikle sahip.

Hem Kayran ve Keira'nın muhteşem aşkını anlatmış hem de bizi kitabın geçtiği tarihe, coğrafyaya kusursuz bir şekilde taşımayı başarmıştı yazar. Kah heyecanlandık, kah güldük, kah ağladık kitabı okurken ve kesinlikle her bir satırı okumaya değerdi.

Kitaptaki tek çiftimiz Kayran ve Keira değildi. Bir çift daha var ama ben söylemek istemiyorum. Belki başka yorumlarda okumuşsunuzdur ama ben yine de spoiler vermemekten yanayım.

Eveettt.... Bir yorumun daha sonuna geldik. Keşke hiç bitmeseydi dediğim kitaplardan biriydi Gözlerinin Esareti. Sizin de öyle düşüneceğinizden kesinlikle eminim :D

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook