Gezgin Kitap Kardeşliği ile Blog Turları #28 'Kızıl Ateş' || Kitap Yorumu

09:26


Kitabın Adı: Kızıl Ateş
Orijinal Adı: Burn For Me

Yazarı: Ilona Andrews

Yayınevi: Yabancı Yayınları

Sayfa Sayısı: 408

*****

Arka Kapak


New York Times Çoksatanlar Listesi'nde birçok kez 1 numaraya oturmuş olan Ilona Andrews, SAKLI MİRAS serisinin ilk kitabında büyülü bir macera ve tutkulu bir hikâye sunuyor.

Ben ateşim: Benim için yan.

Nevada Baylor dedektiflik kariyerinin en zorlu göreviyle karşı karşıyaydı; dengesiz bir şüpheliyi bulup ailesine teslim etmek. Bu görev tam bir intihar girişimiydi. Yakalaması gereken kişi en yüksek seviyede büyü gücüne sahip bir Lider'di ve önüne gelen her şeyi ve herkesi ateşe veriyordu.

Ve sonra son derece karanlık ve baştan çıkarıcı bir milyarder ve aynı derecede güçlü başka bir Lider, Connor "Çılgın" Rogan ortaya çıkmış ve Nevada'yı kaçırmıştı. Nevada ondan kaçmakla, kendisini onun kollarına bırakmak arasında bocalıyordu. Ve daha da kötüsü, hayatta kalabilmek için Çılgın Rogan'la işbirliği yapmak zorundaydı.

Rogan da Nevada'yla aynı hedefin peşindeydi, bu nedenle ona ihtiyacı vardı. Fakat Nevada kolay lokma değildi ve Rogan hayatında ilk kez kendinden başka birisini önemsemeye başlamıştı. Ama Rogan büyü dünyasında aşkın da en az ölüm kadar tehlikeli olabildiğini çok önceden öğrenmişti.
28. Gezgin Kitap Kardeşliği ile Blog Turları'ndan herkese merhaba :D
Yine bomba gibi bir turla karşınızdayız. 

Kızıl Ateş gerçekten çok büyük bir zevkle okuduğum bir kitap oldu. Günümüzdr geçen bir distopya gibiydi. Tabii bazı insanlar  bunun bir ütopya olduğunu düşnebilir. Eğer o insanlar birer liderse... 

Yıllaaaarrr yıllaaarrr önce, akıllının biri çıkmış ve Osiris Serumu diye bir şey icat etmiş. Hayır böyle gereksiz şeyler yapacağınıza otomatik ütü filan yapsanıza?
Bu iksir, içen kişiye büyü güçleri bir iksir. Ya sizin ne işiniz var büyüyle müyüyle? Günah hep bunlar valla uyarmadı demeyin... Daha sonra bu icadın aslı da çok tehlikeli olduğu anlaşılıyor; ancak çoktan büyü güçleri genler aracılığıyla nesilden nesile geçmiş oluyor. 

Yıl 2015... Neveda kendi halinde, sıradan bir büyü gücüne sahip bir dedektif. Bir gün ondan çok güçlü bir büyücüyü avlaması isteniyor ve o da Lider seviyede bir büyücü olan Adam Pierce'ın peşine düşüyor... Ne yazık ki Adam Pierce'ın peşindeki tek kişi Neveda değil. Bu arada Neveda'nın annesi ve babası nasıl evlendi cidden merak ediyorum. Adını Las Vegas'ın bulunduğu eyaletten aldığına göre çok ilginç bir hikaye olmalı :D

Hikayemizdeki bir diğer Adam avcısı ise Connor Rogan. Neveda ve yolları kesiştiği ilk andan itibaren ateşle barut gibi bu ikili. İşte inşallah patlayıp Adam'la alevleri kapıştıracaklar :D

Neveda uzun zaman sonra sevdiğim bir kadın karakter oldu. Zaten bir karakter kadın kick-ass ve zekiyse ben onu seviyorum. Ailesini korumak için her şeyi yapabilecek kadar da cesur üstelik... Ama tabii ne olursa olsun Rogan'a ihtyacı var. Rogan'ın da ona...

Değişen dünya en ince ayrıntısına kadar anlatılmıştı o yüzden kendimi bir an büyücü gibi hissetmediğimi söylersem yalan olur. Okus Pokus!

Dili boğucu değildi ama o fantastik dünyaya da uygundu. Yer yer gerilimi hissederken yer yer çok ama çok eğlendim. Connor ve Neveda'nım sahnesinde de bayaaaa bi sıcakladım :P Ateş-barut etkisi heralde.

Yabancı Yayınları yine çok güzel bir kitap hazırlamış bizler için. Bence hemen bu kitabı edinmelo ve okumalısınız; çünkü benden tam puan almayı başardı ;)


You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook