Gezgin Kitap Kardeşliği ile Blog Turları #25 'Cress' || Kitap Yorumu

09:50Kitabın Adı: Cress

Seri Sıralaması: 3

Yazarın Adı: Marissa Meyer
Sayfa Sayısı: 560
Yayınevi: Artemis Yayınları
Daha ufacık bir kız çocuğuyken, cadı onu ne kapısı ne de merdiveni olan bir uzay uydusuna hapsetti. Gelecekte bile, Kuleye Hapsedilen Genç Kızlar Var...

Cress, Cinder'ı Kraliçe Levana'nın hain planlarından haberdar etmek için her şeyi göze almıştı. Ancak ufak bir sorunu vardı. Çocukluğundan beri, hapsedildiği bir uyduda yaşıyordu ve ona eşlik eden tek şey internet bağlantılı ekranlardı. Elinde yalnızca bu ekranlar olunca, Cress'in de efsanevi bir hackera dönüşmesi kaçınılmazdı.
Bütün Dünya; Cinder, Kaptan Thorne, Scarlet ve Wolf'un peşindeydi. Onlar ise Levana'nın planlarını altüst etmek için Cress'i esir tutulduğu uydudan kurtarmaya ant içmişti. Ancak bir şeyler ters gitti ve ekip üyeleri uzayın ortasında birbirlerini kaybetti. Kraliçe Levana ise hiçbir şeyin İmparator Kai ile düğününü engellemesine izin vermemeye, dolayısıyla Cinder'ın peşini bırakmamaya kararlıydı.
Cress, Scarlet ve Cinder, Dünya'yı kurtarmaya gönüllü olmamıştı. Yine de Dünya'nın tek umudu Cress, Scarlet ve Cinder'dı.


Merhabaaaaa...
Yine ben, yine Gezginler ve yepyeni bir tur.
Cress, serinin üçüncu kitabı. Bayıldım kesinlikle bu seriye. Yazarın hayal gücüne hayran kaldığımı söyleyebilirim. Herkesin bildiği peri masallarını bambaşka bir boyuta taşımış.

Cinder ve Scarlet bir araya gelmiş, yanlarında Wolf ve Thorne'la birlikte aya doğru yola çıkmışlardı.
İlk kitapta Cinder'i kötü kalpli kraliçe hakkında uyaran Cress'le tanışıyoruz bu kitapta. Daha çok küçük yaşta cadı tarafından bir uzay uydusuna kapatılmış. Saçları salsa bile birinin tırmanıp onu kurtarabileceğini sanmıyorum. Tırman tırman... Yok ya çok uzun iş :PKitabın içindeki hafif bilim kurgu esintisini sevdim ben. Uzay uydusunda yaşayan Cress. Mekanik ustası Cinder, bunlar hep çok hoşuma giden ayrıntılar oldu.

Bunun dışında tüm teknolojik gelişmelere rağmen hafif epik bir havası var sanki. Böyle orta çağ esintileri okudum biraz. O çok hoşuma gitti.

Ayrıca zayıf, ürkek karakterler değildi kızlar. Hepsi oldukça güçlü kişiliklere sahipti. 


Peri masallarıni ayrı bir  boyuta taşımış yazar tamam ama orijinallerini de aratmamış. O yüzden az çok karakterleri ve olayları tahmin edebiliyorsunuz. Tabii hepsinin birbirine bağlantılı olması da hoş olmuştu.

Şimdi heyecanla dördüncü kitabı bekliyorum.  Kitabin adı Winter olcak ve inşallah yine sizlerle yorumunu paylaşabilirim :D

Esen kalın efendim :DYou Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook