Kalbin Ateşi-Kitap Yorumu

04:14

Kitabın Adı: Kalbin Ateşi
Yazarı: Rita Hunter
Yayınevi: Epsilon Yayınları
Sayfa Sayısı: 495
Türü: Tarihi Romantik

Arka Kapak:
İskoçya kırsalındaki küçük çiftliğinde koyun yetiştiren Davina Murray, sevdiği erkek tarafından masumiyeti çalınarak terk edilen kardeşinin hayatının en büyük hatasını yapmasının önüne geçememiştir. Ancak onun hayallerini çalan adamın hiçbir şey olmamış gibi pırıltılı yaşamını sürdürmesini kabul etmeyecektir.

İskoçya kırsalındaki küçük çiftliğinde koyun yetiştiren Davina Murray, sevdiği erkek tarafından masumiyeti çalınarak terk edilen kardeşinin hayatının en büyük hatasını yapmasının önüne geçememiştir. Ancak onun hayallerini çalan adamın hiçbir şey olmamış gibi pırıltılı yaşamını sürdürmesini kabul etmeyecektir.

O halde... 

Sadakat, kararlılık ve öfkenin yol gösterdiği bir planın, tatlı dil, ölçülü bir hafifmeşreplik, çalışılmış bakışlar ve biraz da cesaretle süslendiğinde uygun dozda bir intikama dönüşmesinin önüne geçebilecek ne tür bir engel olabilir ki?

Belki sadece korumacı bir kuzen...

Abbey Kontu Stephan Ramsey kuzeninin hayatına aniden giren bu çarpıcı kadının bir şeylerin peşinde olduğunun farkındadır. Kalbinin tekrar kırılmasını istemediği kuzenini korumak için Davina Murray'nin cazibesine kalkan olarak kendi tecrübesini öne sürdüğünde ikisi arasında patlak veren savaş, kısa sürede kalplerini ateşe verecek bir serüvene dönüşecektir.


Gün geçmiyor ki bir Rita Hunter kitabını sevmeyeyim. Hep derim, yine diyorum, okuduğum en iyi tarihi romantik kitapların yazarları Türk. Helal olsun valla. 

Rita Hunter'ın ateş serisinin son kitabı olan Kalbin Ateşi, Stephan ile kalbimi fethetmeyi başardı :DDavina Murray kardeşin Londra'da yaşadığı trajedinin üzerine kendini manastıra kapatmasının ardından, bütün bu olanların sorumlusundan intikam almaya yemin eder. Thomas Ramsey; Abbey kontu Stephan Ramsey'in kuzeni.

Davina planını yapıp Londra'ya gidiyor. Her şeyi organize ediyor; ama bir şeyi atlıyor. Stephan Ramsey. Stephan kuzeni konusunda fazla korumacı.Zaten bir kez kalbi kırılan Thomas'ın, bir kez daha incinmesini ve saçma sapan bir şey yapıp nişanı ertelemesini istemiyor.

Tam o anda giriyor Davina hayatlarına ver ortalık karışıyor. Thomas'ı baştan çıkarıp, gösterip elletmiyor tam anlamıyla. Tabi Stephan farkında bu kız bir şeyler peşinde. Oyununu ortaya çıkarmaya çalıştıkça en kuzeni kadar etkileniyor Davina'dan. Yani bu kitapta, Davina da, Stephan da ava giderken avlanıyor.Öfkeyle kalkan, zararla oturur ya, Davina'nın da hatası bu oluyor. Çok öfkeli bir karakter Davina. Kendine değil; ama sevdiklerine yapılan hiçbir şeyi unutmuyor belli. Hemen alev alan öfkesi de etrafındakilerden çok kendini yakıyor. Oldukça güçlü olmasına rağmen, bir o kadar da saf olduğu için Stephan'la baş etmesi biraz zor.

Stephan da kendine oldukça güvenen bir karakter. Ne Branden gibi soğuk, ne Adrian kadar kibirli. Soğuk ve kibirli olmak ancak Branden ve Adrian'a bu kadar yakışabilirdi zaten :P Neyse, Stephan sıcak kanlı bir arkadaşımız; ama o da en az Davina kadar sevdiklerine düşkün. Sadece öfkesinin onu yönetmesine izin vermiyor. Sakinlikle kontrol ediyor ki bu, bu savaşta Davina için oldukça büyük dezavantaj.

Kitabı okurken, tek bir karakter için av ve tek bir karakter için avcı demek doğru olmaz. Thomas bir an av ve Davina avcıyken, bir de bakmışız avcı Stephan, av Davina. Bana kalırsa Stephan'ın da av olduğu zamanlar oldu. Tek tük de olsa Davina yeri geldiğinde onunla çok güzel oynadı. Sonunda büyük ödülü aşkın almış olması tabi ki çok güzel.

Thomas'a kitap boyunca kıl oldum -_- Hem sünepe, hem abaza. Çok samimi söylüyorum bunu. Yere süt dökse kedi gibi nereye kaçacağını şaşırır; ama işi gücü karı kız. O yüzden Stephan'ın ona dünyanın kaç bucak olduğunu göstermesi en sevdiğim şey oldu kitapta :P Adam olsun. Dizini kırıp karısının dizinin dibinde otursun.

Kitap yine mükemmeldi. Sırada Kalbimi Çaldın ve ardından yazarın yeni çıkacak kitabı Siyah Kadife var :D Onların yorumlarını da okur okumaz yazacağım :)

Öpüldünüz :*

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook