Crossfirer Serisi #4 'Captivated by You'-Kitap Yorumu

01:02
Kitabın Adı: Captivated by You
Yazarın Adı: Sylvia Day
Serinin Adı: Crossfire
Seri Sıralaması: #4
Türü: Yetişkin/RomantikArka Kapak:

Gideon calls me his angel, but he's the miracle in my life. My gorgeous, wounded warrior, so determined to slay my demons while refusing to face his own.

The vows we'd exchanged should have bound us tighter than blood and flesh. Instead they opened old wounds, exposed pain and insecurities, and lured bitter enemies out of the shadows. I felt him slipping from my grasp, my greatest fears becoming my reality, my love tested in ways I wasn't sure I was strong enough to bear.

At the brightest time in our lives, the darkness of his past encroached and threatened everything we'd worked so hard for. We faced a terrible choice: the familiar safety of the lives we'd had before each other or the fight for a future that suddenly seemed an impossible and hopeless dream... 


Bu kitabı uykusuz kalma pahasına okuyup bitirmiş bir blogger var bugün karşınızda B| 
Bırakamadım elimden :D Çok mükemmel olduğundan değil; ama ben bit türlü Gideon'dan ayrılamadığımdan :DBen serinin gereksiz yere uzatıldığını düşünen okuyuculardan değilim. Ben Gideon'u 500 kitap olsa da okurum :P Ama yazarın bir şekilde bir sonuca bağlaması gerektiğini düşünen okuyuculardanım. Her kitabın sonunun havada kalmasından sıkılmış durumdayım. Çarpıcı sonlar yap. Mutlu sonlar yap ama havada sonlara yapma Sylvia! "Hadi akşam yemeği hazır!" SON. Tabi böyle bitmedi :D

Üçüncü kitapta bildiğiniz üzere Gideon ve Eva evlenmişti.Şimdi sırada bunu yavaş yavaş herkese duyurmak var. Tabi sorunlar hâlâ devam ediyor. Arkadaşım bunlarında ne bitmez çilesi varmış! Biri bitmeden diğeri başlıyor sorunların. Ayrıca Gideon'un aşıklarından biz okuyucular bile sıkıldık. Hayır, platonik aşk bir şey; ama bunun eski sevgililerinin hepsi psikopat. Aralarından bir tanesi bile mi düzgün olmaz ya? 

Bir de Brett var tabi... Kitap başlar başlamaz, ben de Eva'ya bir tarafımla gülmeye başladım. Brett'le ilgili kafa karışıklıkları olduğunu söyleyen Eva, tüm dünyanın alay konusu oldu büyük ihtimalle. Eva Cross'sun sen, kendine gel! Hayır, adam orada sana 'sana ihtiyacım var!' diye haykırıyo sen hala deli ediyorsun onu... Sinirimi attıktan sonra da karakterleri değerlendirmeye başlayabilirim.


Biz üç kitap boyunca Eva'nın sorunlarını ve Gideon'un bunları çözmeye çalışmasını okuduk. Allha için çözdü de. Nankör Eva'ya rağmen çözdü -_- Ancak bu kitapta Gideon'un sorunlarını okuyoruz. Sonuçta o da kolay şeyler yaşamadı. Bir çocuk olarak yaşadıkları çok kötü şeyler ve üzerine bir de kimseye kendini inandıramamış. Buna rağmen de böyle güçlü ve harika bir adam olmuş. Ben o tarz bir şey kolay atlatılabileceğini sanmıyorum. Eva ile birlikte her şeyi daha yoğun yaşamaya başlayan Gideon bence bir çeşit patlama evresinde bu kitapta. Hani bir kavanozu doldurursunuz, doldurursunuz da en sonunda içine hiçbir şey sığmaz, zorlarsanız da kapağı patlar ya, bu da o hesap. Gideon artık çok dolmuş. Tek istediği karısıyla huzur bulmak; ama huzur biraz salak olsa ki bir türlü Gideon'un karşısına çıkmıyor. Kabusları daha kötü bir hal alıyor ve bana kalırsa, Eva olmasa çoktan intihar etmişti. Yani bir şekilde Nathan olayını atlatamamış ve ilişkileri bitmiş olsaydı, şimdi Gideon Cross diye biri de olmazdı. Hızla dibe doğru batıyor ve tutunabildiği tek şey Eva. Onunla da birlikte uyuyamıyor bile... Ne kadar berbat bir durum olduğunu siz düşünün.

Eva ise bu kitapta daha özgür bir karakter. Artık sürekli arkasına bakmak, kendini dünyadan saklamak zorunda değil. Sosyal medya hesabı açıyor, gazetecileri görünce kaçmıyor oluşu bile çok önemli bir adım Eva için. Artık tüm dikkatini Gideon'a verebilir ve mükemmel bir düğün organize edebilir. Eva'nın Gideon'a yardım etmek istediğini kabul ediyorum; ama bana kalırsa üzerine çok gitti. Bunu yapması için doğru zaman değildi. Gideon'a onunla kararlarını paylaşmasını söyleyip duruyor; ama bunu yapmayan kişi kendisi. Gideon'la ilgili şeyleri başkalarına anlatırken danışması gerekmez miydi? Bence gerekirdi... Gerçi böyle bir durumda Gideon'un asla bu tarz bir ilerleme gösteremezdi.Son olarak, Gideon'un hayatının gidişatıyla ilgili kararlar verdiği bir kitaptı bu. Eva onun yanında kalmaya dünden razı evet ama, Gideon bu haldeyken, karısına kıyabilecek mi? Hayatı boyunca kabuslarla yaşayabilecek mi?

Diğer kitaplara nazaran sevişme sahneleri bu kitapta daha azdı. Diğer kitaplarda zaten sevişmekten başka bir şey yaptıkları söylenemezdi. Oha ama ya, arada nefes de alın filan diyordum :D Bu kitapta da çok kez sevişiyorlar tabi; ama yazar bize ayrıntı vermiyor. Mesela Gideon Eva'nın elbisesini çıkarıyor ve orada kesiyor gibi.

Bence yazar artık bir sonraki kitapta aksiyon sayısını azaltmalı. Gideon'un aşıklarını da... Bir tanesini sür öne, biz yeriz güzelim; ama 3 5 tane olunca takip edemiyorum. Aksiyon da az olsun ki kafamızı olaylardan kaldırıp biraz esas karakterlere odaklanabilelim. Evlensinler, çocuk yapsınlar ki bu olayın bir felaket olacağını söylüyor içimden bir ses, mutlu olsunlar, yaşasınlar, biraz aksiyon yaşayıp yine kaldıkları yerden devam etsinler; ama ne sen tüm o karmaşayı yazmakla yorul Sylvia, ne de biz okumakla...


You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook