Gezgin Kitap Kardeşliği ile Blog Turları #16 | Cambaz 3.Gün 'Kitap Yorumu'

04:36Kitabın Adı : Cambaz
Yazarın Adı: Burcu Demet
Sayfa Sayısı: 400
Yayınevi: Postiga Yayınları
Türü: Romantik Komedi

Goodreads D&R
Hükmen mağlup bir evliliğe gizli, büyük bir aşk…

Gecem ve Aktan'ın büyük bir iddiayla değişen hayatını okurken, hem kendini sürekli inkâr eden büyük bir aşka kapılacak hem de âşıkların düştüğü akıl almaz durumlara güleceksiniz.

Sürükleyici kaleminin gücünü kısa zamanda birçok baskı yapan Sahra adlı ilk kitabıyla binlerce okuruna hissettiren Burcu Demet'ten tanıdık kahramanlarla yepyeni bir macera!

Tutkulu bir aşkın kavurduğu Aktan'ın, imkânsıza; Gecem'e olan ısrarı, sonunda her ikisini de vazgeçemeyecekleri bir yolculuğa sürükler. Kahramanlarımız, tüm güçleriyle birbirlerine doğru çekilmeye ne kadar direnebilirler? Mutluluğa doğru sadece umutla değil, aynı zamanda büyük bir inatla koşarken birbirlerine karşı sürekli bir savaşı nasıl sürdürebilirler?

"Bazen, her şeye rağmen yumuşadığını hissediyordu Gecem. O fark etmediği zamanlarda, onu izlerken, o küçük kız oluveriyordu yine. Onun tarafından sevilmeyi hayal ediyordu için için. Ve her seferinde hızla uyanıyordu bu rüyadan. Aktan sevmezdi, onu sevemezdi."


16. turumuzdan herkese merhaba! Bu turumuzda hem eğlenceli hem de %100 yerli bir kitabın yorumunu paylaşıyoruz sizinle.

Okurken çok eğleneceğiniz bir kitap Cambaz. Benim gibi romantik komedi türünde kitapları okumayı seviyorsanız, bu kitap tam size göreGecem ve Aktan, aynı arkadaş grubunda, birbirinden nefret eden iki kişi. Zamanında aralarında bir şeyler olmuş ama ne hikmetse kısa sürede bitmiş. 
Değil arkadaşları, kendileri bile tam olarak ayrılık nedenlerini bilmiyor bana kalırsa.
Sonuçta olan biten her şey, aralarında bir savaş başlatmış.

Aktan, Gecem'i alacak adama acıyor. Gecem, Aktan'la evlenecek kıza acıyamıyor bile. Onu sadece Allah'a havale ediyor. Ve her şey böyle başlıyor. 
Madem bu kadar eminler, evlenip görecekler kimin daha kötü bir eş olduğunu.

İddiaları hep çok sevmişimdir. İddia için birbiriyle olan insanlar. Zoraki evlilikler. Bu temalardan hep mükemmel aşklar çıkıyor :P

Gecem tam bir ateş parçası. Aktan'sa onun alev almasına sebep olacak Barut. Ateşle Barut bir arada durmuyor doğal olarak. Öyle bir patlıyor ki aralarında ki ilişki, 'buram buram çilek kokuyor' 
Ne fenasın Gecem ya :D

Bana göre her ilişkinin temelinde yatan farklı şeylerdir. Bazıları büyük bir sevgiyle bağlıdır, bazıları için güven olmazsa, sevgi anlamsızdır. Bazıları için önemli olan paradır, bazıları için iki tarafında mutlu olması. Bence Gecem ve Aktan'ın ilişkisinde önemli olan şey güvendi. Birbirlerini ne kadar seviyor olsalar bile, güven yoksunuydu ilişkileri. Yanlış bir şekilde başlamıştı.

Bu kitaptan sonra şöyle bir teorim var. Biz hep büyük aşklar nefretle başlar diyoruz ama bana kalırsa, esas en büyük nefretlerin temelinde aşk yatıyor. 

Gecem ve Aktan'ın tüm tartışmalarının sebebi de bu. Özellikle Gecem... Artık Aktan nasıl bastıysa kuyruğuna, kız delirmiş resmen. Neler neler yaptı :D Hepsini karnıma gülmekten ağrılar girerek okudum. 

Kitapta bazı yerlerde geçişler çok hızlıydı ama çok göze batacak gibi değildi. Bir sonra ki romantik komedi denemesinde yazarın çok daha mükemmel bir kitap yazacağına eminim. Sabırsızlıkla bekliyorum :)


Bu turda iki kişiye Cambaz kitabını hediye ediyoruz :)

Çekilişe buradan katılabilirsiniz.

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook