Gezgin Kitap Kardeşliği ile Blog Turları #15 | Medcezir 5.Gün 'Kitap Yorumu'

05:53


15.turumuzdan herkese merhaba!

Bu soğuk kış gününde içimi ısıtan, sıcacık bir kitap okuduk bu turda. Medcezir. Novella Yayınları'ndan çıkan bu aşk kitabı, belki de bu karda kışta en çok ihtiyacım olan şeydi. Elimde bir bardak salep ile kuruldum köşeme ve sıcak sıcak okudum.


Willow Avery, üç yıl önce kendini kaybetmiş bir Hollywood yıldızı. Tüm o şöhretin ağır yüküne, bir de yaşadığı kötü olaylar eklenince, uyuşturucu ve alkol batağına düşüyor Willow. Tabi sonunda başını belaya sokuyor ve bir rehabilitasyon merkezine yatırılıyor.

Merkezden çıktıktan sonra tek istediği biraz dinlenmek olan Willow, bir anda kendini yeni bir film için görüşmede buluyor. Daha ne olduğunu anlamadan bir de bakmış Hawaii'ye giden bir uçakta. Yanında yakışıklı sörf eğitmeni Cooper Taylor'la birlikte.

Willow'un yeni filmi gereği sörf dersleri alması gerekiyordu. Eğitmeni Cooper ise fazla yakışıklı, fazla seksi, fazla mükemmeldi... Ukala bakışları, kendinden emin tavırları ve süper seksi Avustralyalı aksanı ile Willow'un başını daha ilk andan döndürmüştü. Ancak ne Willow böyle bir ilişkiye hazır olup olmadığından emin değildi, ne de aralarında olabilecek her hangi bir şey Cooper'ın çalışma ahlakına uygun düşerdi. O müşterileriyle ilişkiye girmemeyi bir kural haline getirmişti. Ancak Willow sıradan bir müşteri değildi.


Willow ve Cooper'ın arasında ki çekim,n abartılmadan anlatılması ama yine de bize yoğun bir şekilde geçmesi çok hoşuma gitti. Yazar iyi bir ritim tutturmuş. Ayrıca Willow'un o kırık, hala uyuşturucuya olan bağımlılığından kurtulmaya çalışan hallerini okurken, hislerini gayet net bir şekilde anlayabildim. Willow'un aslında tek ihtiyacı olan şey, bir kez olsun ona inanacak, düştüğünde elinden tutup kaldıracak biri. O sadece üzgün olduğundan başını yaslayabileceği bir omuz arıyor ancak ailesi bile onun bu ihtiyacını karşılayamıyor. Haliyle Willow'da hislerinden kurtulmanın yollarını arıyor. Kendinden geçmek, nerede, kiminle olduğunu unutmak istiyor.

Cooper ise yaşadığı zorlu olaylardan ders alarak bugün olduğu kişi haline gelmiş. Güçlü olmayı öğrenmiş bir karakter. Hayattan nasıl zevk alacağını biliyor. Bir şekilde kötü olayları geride bırakıp, hayatın güzel yanlarıyla yaşamayı öğrenmiş. Sörf onun tutkusu  ve bunu hayatının merkezine yerleştirerek, sevdiği şeylere tutunarak yaşamayı seçmiş. Kaybetmenin ne olduğunu biliyor. Bir şeyleri kaybetmek her insan gibi onu da üzer elbet ama artık kayıplarla yaşamasını biliyor. Daha güçlü. Tam da Willow'un ihtiyacı olan kişi.

İki karakter birbirini bir puzzle gibi tamamlıyordu yani. Ayrıca yorumlara aldanıp bu kitabı karakterlerin cinsel ilişkilerini ön planda tutan bir kitap sanabilirsiniz ama değil. Bence oldukça Türk filmi kıvamındaydı. Varlığını biliyoruz ama detaylardan haberimiz yok yani... Ben romantik kitaplarda cinsellik okumaktan biraz sıkılmıştım açıkçası. Çünkü yazarlar artık, tüm o sevişme sahneleri en ince detayına kadar verilmezse, bu bir aşk kitabı olmaz diye düşünmemize sebep olmaya başlamıştı. Hala tüm bunlar için Stephanie Meyer'ı suçluyorum. Her şeyi o başlattı! :D

Medcezir gayet hoş bir kitaptı. 2015'e hep güzel kitaplarla başladım. Umarım böyle de devam eder :)

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook