Finding Cinderella-Kitap Yorumu

07:01
Kitabın Adı : Finding Cinderella
Seri Adı: Hopeless
Serinin Orijinal Adı: Umutsuz
Seri Sıralaması: 2.5
Yazarın Adı: Colleen Hoover

Goodreads 

A chance encounter in the dark leads eighteen-year-old Daniel and the girl who stumbles across him to profess their love for each other. But this love comes with conditions: they agree it will only last one hour and it will only be make-believe.

When their hour is up and the girl rushes off like Cinderella, Daniel tries to convince himself that what happened between them only seemed perfect because they were pretending it was perfect. Moments like that with girls like her don’t happen outside of fairytales.

One year and one bad relationship later, his disbelief in insta-love is stripped away the day he meets Six: a girl with a strange name and an even stranger personality. Daniel soon realizes the way he pretended to feel about Cinderella and the way he really feels about Six may not be so different after all. Especially when the two loves of his life end up being one in the same.

Unfortunately for Daniel, finding Cinderella doesn’t guarantee their happily ever after…it only further threatens it.


Colleen Hoover'ı ne kadar sevdiğimi bilmeyen yoktur herhalde. Var mı? Varsa çok ayıp :D
Bu nedenle kendisinine ait her kitabı okumayı bir görev haline getirdim. Baktım Google Play'de bu kitap ücretsiz, görev bekler dedim hemen indirip okumaya başladım.


Efenim, kitabımız, Umutsuz adında ki muhteşem eserin ara kitabı. Sky'ın arkadaşı Six ve Holder'ın arkadaşı Daniel'ın hikayesi bu...

Bir gün Daniel, boş saatine, okulun gizli bir köşesinde uyurken, bir kız ağlayarak köşesine gelir ve pat diye üzerine düşer. Düşüş o düşüş... :D Gizli kuytu köşelerde elin oğlunun üzerine düşülür mü Six? 

O düşüşten sonra, hep onu düşünür Daniel. Uzun süre kızın geri gelmesini bekler ama olmaz... Ancak bir gün, hiç beklemediği anda geri gelir. Karanlık oda da, ne birbirlerinin yüzlerini görebiliyorlardır, ne de o gizemin büyüsünü kaybetmek pahasına birbirlerine isimlerini söylemeye cesaret edebiliyorlardır. 

Six, gizemli çocuğa yakında taşınacağını ve bunun son günü olduğunu anlatır. Daniel ona o ilk gün niye ağladığını sorar, bizim kız anlatır... Herkese bir isim takmayı huy haline getiren Daniel için, o artık Cinderella'dır.

Kız gider, aradan zaman geçer ve Daniel'ın o gün hiç olmamış gibi davranmaktan başka çaresi yoktur.

Ancak bir gün Six geri döner ve iki genç, birbirlerinin aslında kim olduklarından habersiz, tekrar karşı karşıya gelirler... Holder ve Sky'ın hafif melankolik havalarının yanında, Six ve Daniel bir tık daha eğlenceliydi. İkisi de anı yaşayan karakterler. Ne olacağını düşünemeden o an onlara ne huzur veriyorsa, ne onları mutlu ediyorsa onu yapıyorlar.

Bu masalın camdan  pabucu bana göre Six'in içinde bir yerlerde saklıydı... Belki kalbi, belki kişiliği... Çünkü 2.sefer karşılaşmalarında da, Daniel aynı hızla, aynı şekilde hissetti. Aralarında tanıdık bir bağ vardı. İlk karşılaşmalarında ki olayların etkisi iki karakterin de hala üzerindeydi ama bu olaylar ikinci şanslarının üzerini gölgelememişti. Ve biz bu olayların üzerinden geçen zaman diliminde olan olayları uzun süre öğrenemedik

Öğrendiğimizde de...  Siz de okuyun, siz de öğrenin :DKitabın eğlenceli bir dili vardı. Aşk ve dostluk üzerine kurulmuş, yine bol gizemli harika bir kurguydu. Ba-yıl-dım! Colleen Hoover'la tanışmadan ölmeyeceğim. Ölmeden önce yapılacak 100 şey listemde o kadın.  Tapıyorum resmen :D 

Siz de okuyun, siz de tapın!You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook