Çırılçıplak-Kitap Yorumu

07:22Kitabın Adı : Çırılçıplak
Orijinal Adı: Naked
Serinin Adı: Blackstone
Serinin Orijinal Adı: Blackstone Affairs 
Yazarı: Raine Miller
Sayfa Sayısı: 224
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Türü: Romantik-Yeni YetişkinÇırılçıplak bir tutku. Gizlenen gerçekler. Unutmayacağınız bir aşk.

Londra Üniversitesi'nde sanat eğitimi alan Amerikalı bir öğrenci ve yarı zamanlı bir fotomodel olan Brynne Bennet, yaşadığı trajediye rağmen hayatını yeniden bir düzene sokmuştu. Ta ki başarılı işadamı Ethan Blackstone, Brynne'in çıplak fotoğrafını satın alana kadar...

Ethan, Brynne'i yatağında istiyordu ve onu orada tutmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdı. Onun dominant karakteri, Brynne'i hem çekiyor hem de korkutuyordu. Ancak bu ilişkide sırlar söz konusuydu. Hem de oldukça büyük sırlar… Ethan'ın ona duyduğu tutku, Brynne'i kurtarmaya yetecek miydi; yoksa aralarındaki sırlar ikisini de yok mu edecekti?


Herkese merhaba. Bugün son üç-dört yılın artık klişeleşen kurgusuyla yazılmış bir kitabın kurgusuyla karşınızdayım. Geçmişi sorunlu, saf (mı acaba?), güzel ama kendini güzel bulmayan kız + geçmişi sorunlu, sırları olan, güçlü, zengin, ukala erkek. Çırılçıplak da bu kurguyla yazılmış bir kitap...


Anlıyorum, tutuyor bu kurgu. Hele o erkek karakter bizi bizden alıyor ama arada bir değişik bir şeyler katsanız bu kurgulara? Bu erkek karakterlerin sevişecekleri kadınları evlerine, odalarına götürmeme takıntıları nedir? Peki, niye hep piyango bizim kıza patlıyor? Nerede sevişiyor bu adamlar? Kızlar sorgulayın bunu. Madem eve kız atmıyor kim bilir nerelere nerelere atıyor... Ayrıca adam kıza aşık oluyor bir de bakıyor ki dertsiz başına dert almış. Aşırı korumacı erkek. Başın buyruk kadın. Hastalık derecesinde yoğun bir ilişki. Bir de işe yaramayan korunma yolları var tabi ki... Genelde bu hikayeler aynen bu şekilde gelişir. Size bir sürü örnek sayabilirim şu anda. Ama yapmayacağım. Kitabın kötü olduğunu söylemiyorum ama yoruma tam olarak başlamadan önce bu kurgudan artık ne kadar sıkıldığımı bilin istedim.

Yazar olaya gerçekten güzel başlamış. Bir resim görüp ilham almış ve bunun üzerine bir kurgu oturtmuş. Ama sanki olayları birbirine bağlamaya çalışırken iki farklı hikayeyi birbirine karıştırmış.

Yani bu adam onun koruması olarak babası tarafından işe alınıyor ama sonra araya Ethan Blackstone'un Brynne Bennet'ın resmini satın aldığı bir hikaye çıkıyor ortaya. Bir de pardon ama o kadar şey yaşamış bir kızın Ethan gibi bir erkeğe kitapta ki gibi ha deyince güvenmesi de biraz saçma geldi bana. İlk gün evine bıraktırdı ikinci gün kucağındaydı.

Hadi yine bir okuma senaryosu kuralım. Gece yarısı, uykunuz kaçtı. Baktınız size bu gece huzur yok, bir kitap alayım da sabaha kadar okuyup bitireyim dediniz. Çırılçıplak tam da öyle bir kitap. Kısa ve akıcı bir dile sahip. Olayların klişeliği ve bir şekilde çok hızlı gelişmesi beni sıkmasına rağmen okunabilir bir kitaptı yani. Ethan Blackstone'a laf yok. Gözümde aynen şöyle bir tip Ethan;


Bir çok okuyucu Ethan için David Gandy'i uygun bulmuş ama bence Pedro Soltz, Ethan'ı daha iyi yansıtıyor. 

Brynne'i hakkında konuşmak istemiyorum :D

Seri, All In, Eyes Wide Open ve Rare and Precious Things kitaplarıyla devam ediyor :)

İtiraf etmeliyim ki Çırılçıplak oldukça heyecanlı bir şekilde bitti. Gerçi ben böyle biteceğini tahmin ediyordum. Hep öyle biter. Ama yine de olaylar güzel bağlanmıştı :)

Tabi ki dayanamayıp All In'i okudum :D Ama don't worry my dears :D size hiç spoiler vermedim :D

Çırılçıplak hakkında ki düşüncelerim bunlar. Bakalım siz okuyunca neler düşüneceksiniz :)

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook