The Vincent Boys Serisi-Kitap Yorumu

04:59


Kitabın Adı : The Vincent Boys
Yazarı: Abbi Glines
Ashton is getting tired of being good, of impressing her parents and playing ideal girlfriend to Sawyer Vincent. Sawyer is perfect, a regular Prince Charming, but when he leaves town for the summer, it’s his cousin Beau who catches Ashton’s eye. Beau is the sexiest guy she’s ever seen, and even though he’s dangerous, Ashton is drawn to him.

Beau loves his cousin like a brother, so the last thing he wants to do is make a move on Sawyer’s girl. Ashton is off-limits, absolutely. That’s why he does his best to keep his distance, even though he’s been in love with her forever. When Ashton wants to rekindle their childhood friendship in Sawyer’s absence, Beau knows he should say no.

Ashton and Beau don’t want to hurt Sawyer. But the more they try to stay away from each other, the more intense their urges become. It’s getting way too hard to resist....
 


Kitabın Adı : The Vincent Brothers
Yazarı: Abbi Glines
Getting a boy to fall head-over-heels in love with you isn’t easy. Especially when he’s been in love with your cousin for as long as you can remember.

Lana has lived her life in her cousin’s shadow. Ashton always made perfect grades, had tons of friends, and looks model-perfect. And she’s always had Sawyer Vincent—the only boy Lana’s ever wanted—wrapped around her finger. But now things are different. Lana has a chance to make Sawyer see her, and she’s taking it. If only he’d get over Ashton—because Lana is sick of second-best.

Sawyer’s heart is broken. He’s lost his best girl to his best friend. And then Lana comes to town. Ashton’s cousin has always been sweet and soft-spoken, but now she’s drop-dead gorgeous as well. Sawyer doesn’t know if Lana can heal his broken heart, but spending time with her might at least make Ashton jealous.

What starts as a carefree fling becomes a lusty game of seduction. Sawyer and Lana may have different motives, but their scintillating hookups are the same kind of steamy. . . .


The Vincent Boys serisi, benim çok sevdiğim yazarlardan birine ait bir seri. Abbi Glines... Bu seriyi ilk Barnes and Noble alışverişimde aldım. O da ilk ve sondu zaten. Kargo yakıyor :D

İki kitabı iki günde bitirdim. Hızlı okunan, çerezlik kitaplardı. Tam tatil kitabıydı yani.

Beau, Sawyer ve Ashton, çok küçük yaştan beri arkadaştır. Eskiden hep üçü yan yana gezerken Sawyer ve Ashton'ın çıkmaya başlamasıyla grupta küçük çatlaklar olur. Hala üçü arkadaştır ama doğal olarak Sawyer ve Ashton daha çok takılıyordur.

Sawyer ver Beau kuzenler. Ancak Sawyer'ın aksine, Ashton'ın bir rahip olan babası, onun Beau ile görüşmesini hoş karşılamıyor. Çünkü Beau şehrin kötü çocuğuyken, Sawyer akıllı, uslu olan. Zaten okurken de fark edersiniz. Beau böyle serseri, ukala bir tip. Sawyer, kibar ve romantik. Ama işte ikisi de çok tatlı :D

Ashton ailesinin iyi kızı olmaktan sıkılmış durumda. Sawyer için cici kız olmaya uğraşmaktan bıkmış. Küçükken çılgın, yaramaz, eğlenmesini bilen bir kızmış ama bunların hiç biri onu kötü bir kız yapmıyormuş.

Ashton biraz çılgın olmak, biraz gençliğini yaşamak istiyor ama ait olduğu toplumun kuralları bunu yapmasına engel oluyor. Birinci kitapta tanımaya başladığımız Ashton bu.

İlk kitap onun ve Beau'nun kitabı. Ee hani Ashton, Sawyer'la birlikteydi?

Anlatacağım.... :DSawyer yaz için şehri terk edince, Ashton ve Beau yalnız kalır. Eski arkadaşlar, sırdaşlar, tekrar birbirleriyle olan ilişkilerini tazelerken bulurlar. Beau onu olduğu gibi kabul ediyordur. Ondan başka biri olmasını istemiyor, Ashton kendini onun yanında rahat hissediyordur.

Zaten bir Vincent erkeğine kim karşı koyabilir ki?

Ateşle barut gibidir Beau ile Ashton, patlamaları kaçınılmazdır.
"She'd barely covered up her long tanned legs with a pair of shorts that made me want to go to church this Sunday just to thank God for creating her" -Beau Vincent


İkinci kitapta ise Lana ve Sawyer'ın hikayesini okuyoruz. Lana kim? Lana, Ashton'ın kuzeni. Zaten hep bu kuzen ayağı.

*Spoiler* (Birinci kitabı okumayanlar için)

Sawyer, Ashton ve Beau ile olanlardan sonra baya bildiğiniz depresyondadır. Üstelik hayatında ki tek sorun ve ortaya çıkan tek gerçek, eski sevgilisi ve kardeşi gibi gördüğü Beau'nun ilişkisi değildir... Sawyer, hayatına yeni bir yol vermeye çalışırken, Lana karşısına çıkar.

Lana'nın ailesi ayrılmıştır ve babası şimdi kendine yeni bir aile kuruyordur. Üstelik Lana, bu yeni ailede eskilere yer olmadığının farkındadır. Bu yüzden teyzesinin yanına gelir bir süreliğine. Aklınca kuzeniyle takılacak filan. Tabi bir de Sawyer'ı görecek... size söyledim, bir Vincent erkeğinden etkilenmemek elde değil.

Ancak şöyle  bir sorun var? Sawyer, Ashton'ı unuttu mu? Bu hikayenin temeli de bu. Eh, daha fazla spoiler yemeden siz, bence ben susayım :D
"Lana. I think about you every minute of every day. When I'm with you, my world is complete. When I touch you, I understand the meaning of life. When I lost you, I completely shattered. YOU. OWN. ME." -Sawyer Vincent

Abbi Glines'in Rosemary Beach serisinin çok sıkı takipçisiyim ben. Sea Breeze serisini de seri tamamlanınca okumayı planlıyorum.

Neden bunu söyledim?
Sea Breeze serisini bir kenara bırakırsak, Rosemary Beach serisinin her bir kitabını 1.000.000 defa okuyan ben, bu kitapların ciciliği karşısında neye uğradığımı şaşırdım. Hayır, bu kitap adult fiction değil. Öyleyse de benim okuduklarımdan çok farklı.

Beau ve Sawyer Vincent yunan tanrıları gibi olmalarına rağmen, kitapta cinsellik içeren hiç bir sahne yok. Bence bu iyi bir şey. Ben bir yazarın tüm kitaplarını aynı çizgide yazmasını doğru bulmuyorum. Rosemary Beach'te kimin eli kimin cebinde belli değilken :D Bu çok tatlı bir lise hikayesi olmuş. Her şey üstü kapalı anlatılmış hatta anlatılmamış. Küçük öpücükler, sevimli gülümsemeler vs. okudum hep ve çok hoşuma gitti. Gerçekçiydi. Yani bir düşünün adamlar 17 yaşında, ne gerek var hikayeyi Grinin Elli Tonu'na çevirmeye? Yok. Yazar çok iyi bir şey yapmış bence.

Abbi Glines'in kitaplarını hep orijinal dilinde okudum ve eğer İngilizce kitap okumak isterseniz, onun kitaplarıyla başlayabilirsiniz. Hep çok basit oluyor dili bu kitapların. Çok fazla öyle değişik kelimede çıkmıyor karşınıza. Okuyun gitsin yani :D

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook