Her Son Bir Başlangıçtır-Kitap Yorumu

08:43


Kitabın Adı : Her Son Bir Başlangıçtır
Yazarı: Duygu Özle Yücel
Sayfa Sayısı: 255
Yayınevi: Destek Yayınları
Güneş nasıl Toskana'da böyle hüzünlü batıyor?

Ve nasıl oluyor da; her batan güneşle birlikte geçmişimden, ruhumdan ve varlığımdan toprağa binlerce parça akıyor?

Peki ya, güneş nasıl Toskana'da böyle mucizevi doğuyor? Ve nasıl oluyor da; son doğan güneşle birlikte geçmişime, ruhuma ve varlığıma sen doğuyor? Aşk doğuyor!" Toskana vadisinin kalbinde yazılan destansı bir masal… O henüz bilmiyordu ama; hiç bilmediği bir şehirde, hiç tanımadığı insanların içinde, hiç tatmadığı duygularla, sınanmaya hazırlanıyordu!

Aile bağlarıyla, Mutlulukla, Geçmişin karanlık sırlarıyla, Söylenmemiş sözlerle, Unutulmaya yüz tutmuş gözlerle, Umutla, Dostlukla, Sevgiyle, Nefretle, ve Aşkla!

Geçmişin karanlık yanı aydınlandığında, ruhun aşkın aleviyle yanacak! Ve ancak içindeki savaşlar bittiğinde gerçek aşkla sevişeceksin!

Her Son Bir Başlangıçtır, benim Çeşme de bir dükkandan 3 liraya hem de bandrollü olarak aldığım harika kitap… Duygu Özlem Yücel’in diğer kitaplarını en kısa zamanda okumak farz oldu bu kitaptan sonra. Öyle güzeldi ki anlatamam. Kendimi kaptırdım kitaba resmen. Diline, konusuna, anlatım tarzına… her şeyine bayıldım.
"Çünkü ancak aşk insanı kendi olmaktan çıkarır, bambaşka biri haline sokardı. Yalnızca aşk insanın ruhunu duygu diyarlarının en uzak köşelerine savurup ne olduğunu şaşırtırdı..."

Annesiz büyümüş, annesizliği için babasını suçlamış ve sevmeye kendini kapatmış bir adam… yıllar sonra ölüm döşeğinde ki annesiyle karşılaşacak, annesiyle ilk kez gerçekten tanışacak olan bir adam… Mehmet’in hikayesi bu kısaca. Bu kadar şiirsel ve acıklı… Annesiyle tanışmak istemediğini söylese de onunla tanışmak üzere İtalya uçağına bindiği andan itibaren bunun doğru olmadığını içten içe biliyor. Ama işte kabullenemiyor. İzin vermiyor kalbine sevmek için. İtalya’ya gitmek kolay olmuyor onun için. Çünkü oldukça kızgın Mehmet. Herkese… her şeye…
Ve hayat '' Hadi gidiyoruz! '' dedi.
''Nereye'' dedim istemsizce.
Aradığın ve bulamadığın cevapların hepsini bulmaya.

Ama bu sizin sandığınız gibi bir anne-oğul hikayesi değil. Ölüm döşeğinde ki annesini görmeye giden Mehmet’in hayatı bir anda değişiyor. Kim olduğunu keşfediyor Mehmet, sevmeyi öğreniyor, aşkı buluyor…
Annesini affetmesi gerekiyor sevmesi için Mehmet’in. Affediyor… Babasıyla ilişkisini düzeltmesi gerekiyor devam edebilmesi için… düzeltiyor. Sonra Lucia ile tanışıyor. Aşkı o anda buluyor.
Off… resmen şair yaptı bu kitap beni :D Öyle bir dili var ki okuduktan sonra şair olmamak elde değil.
Anlatılmaz yaşanır bu hikaye. Okuduğuma asla pişman olmayacağım kitaplardan Her Son Bir Başlangıçtır.

Şimdi yazarın diğer kitaplarını almaya gidiyorum :P Hadi görüşürüz :D

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook