12.GKK Blog Turları | Uzun Metrajlı Hüzünler-Kitap Yorumu&Çekiliş

06:38

   
Kitabın Adı : Uzun Metrajlı Hüzünler
Orijinal Adı: Betrayal

Yazarı: Danielle Steel
Sayfa Sayısı: 400
Türü: Romantik
Yayınevi: Novella Yayınları

Hayatı, iskambilden yapılmış bir kule gibiydi; yıkılması için tek bir hamle yeterdi...

Tallie Jones başarılı işlere imza atmış güzel ve ünlü bir Hollywood yapımcısıdır. Sağ kolu ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan asistanı Brigitte'in de onun bu başarısındaki payı büyüktür. Genç kadın mesleğindeki önlenemez yükselişin aksine ilişkilerinde aradığı mutluluğu uzun süre bulamaz. Ancak sonunda, kendisi gibi yönetmen olan sevgilisi Hunt'ın onun için doğru insan olduğuna inanır.

Her şeyin yolunda gittiğini düşündüğü sırada, yeni film için yatırımcının hesap denetimi istemesiyle, Tallie'nin hayatında dönüm noktası olacak gelişmeler yaşanır. Genç kadın ortaya çıkan mali sorunun, değer verdiği bu iki insanla bağlantısının olduğunu öğrendiğinde ise yıkıma uğrar ve kendini aklının ucundan bile geçmeyecek olayların içinde bulur.  Öncelikle herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun :)
 Yine ve yeni bir tur ile karşınızdayım :) Gezginleri her geçen gün daha çok sevmeye başlıyorum :D Bu grup neler gördü bir bilseniz :D Başımıza gelmeyen kalmadı ama biz yılmayıp devam ettik... Sanırım bunun latında bu işi sadece hep birlikte kitap okuyabileceğimiz bir etkinlik olarak yapmamız yatıyor :) 

Niye bir anda duygusala bağladım bilmiyorum :D İçimden geldi :D


Neyse efenim, hemen yorumuma başlamak istiyorum. Ünlü bir yazarın kitabını konuk ediyoruz bu turda. Danielle Steel. Kendisi dünya genelinde kitapları 800 milyonun üzerinde satmış bir yazar.

Tallie Jones bir film yönetmeli. İşine adeta aşık. Güzel ve sade bir hayatı var. İşini yapmaya devam ettiği sürece yaşamak için üç şeye ihtiyacı var. En yakın arkadaşı ve asistanı Brigitte, erkek arkadaşı Hunt ve kızı Max.

Kızı Max üniversite için New York'a gidince, sadece Brigitte ve Hunt kalıyor yanında ve onlar, hayatında en çok güvendiği iki kişi.

Ta ki... Hunt bir film yapımcısı ve Tallie ile birlikte bir film yapacaklar ve sponsorlara göstermek için mali kayıtlarını denetimden geçirmeleri gerekiyor. Bu denetimde çıkan sonuçlar ise, hayatının da güveninin de yalanlar üzerine kurulu olduğunu ortaya çıkarıyor.

Tallie, bir anda en güvendiği iki insanın ihaneti ile sarsılıyor. Ne düşündüğünüzü biliyorum.... Ama spoiler vermedim. O yüzden istediğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz :D
Tallie ilk olarak acısını içinde yaşıyor. Emin olmadan hiç bir şey yapmak istemiyor ve en sonunda asla kendisinin bildiği gerçeklerde ortaya çıktığında, birbir hayatında ki yanlışları düzeltmeye başlıyor.

Yıkılmadım ayaktayım pozları veren bir kadın Tallie Jones. Ama hayatını başkalarına o kadar çok bağlamış ki böyle domino taşı gibi bir taş yıkıldığı zaman bütün hayatı çöküyor hatunun.


Ama sonuçta biz insan oğlu olarak sadece acılarımızdan ders alıyoruz. Öyle öncede akıllılık yapmak filan yok bizde. Tallie'nin yeni hayatı da bu şekilde başlıyor. Eskilerden kurtulurken, yenilerle nefes alıyor. Kısacası bu seferde depresyondan çıkmak için saç modelini değiştiren kadın moduna giriyor. Saç modeli yerine hayatını ve içindekileri değiştiriyor.

Ve Jim Kingston'la böyle tanışıyor... Kitabı bir yerden sonra polisiyeye bağlamasaydı yazar, bence Jim Kingston'ı olay bir karakter yapabilirdi. Ama kitap bir kadının ihanetinden çok, ihanetin araştırılmasıyla ilgiliydi. Katil kim? Bu kitapta bu soru daha farklı. Hain kim? Ve bizim karakterlerimiz kim olduğunu bildikleri bir haini aradılar kitap boyunca. Bu da biraz sıktı tabi.

Kitabın çevirisi güzeldi ama dili.... Biraz fazla sadeydi sanki. Ve bu yüzden kitabın puanını düşürdü. Yani hiç bir duygu belirtisi yoktu. Kızlarla alıntı bulamadık resmen :D Hep geldi, gitti, yattı, kalktı... Olmamıştı yani. Kitabın akıcı olduğunu kabul ediyorum ama dili fazla basitti.

Ama hani şöyle, bu akşam canım çok sıkıldı, kahvemi alayım da akıcı, kolay, zaman geçirmek için bir kitap okuyayım, hemen bitsin derseniz, bu kitap tam size göre :)

Takvim

28 Ağustos: Kitap&Yazar Tanıtımı: Kitap Kokusu
29 Ağustos: Tanıtım Filmi: Okur Yazar
30 Ağustos: Kitap Yorumu: Okur Yazar
31 Ağustos: Hayali Cast: Vera'nın Rüya Kitaplığı
1 Eylül: Kitap Yorumu: Kitap Kokusu
2 Eylül: Kitap Yorumu: Bir Kitap Delisinin Günlüğü&Vera'nın Rüya Kitaplığı
3 Eylül: Kitap Yorumu:  Mavi'nin Kitapları&Ejderha Camı
Alıntılar: Mavi'nin Kitapları
Ejderin Müzikleri: Ejderha Camı
a Rafflecopter giveaway

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook