9.Gezgin Kitap Kardeşliği Blog Turu 'Hayaletin Gölgesi'-Kitap Yorumu

08:23


Oldukça 'esrarengiz' bir tur ile karşınızdayız.
Hayaletin Gölgesi bol aksiyonlu, bol korkunçlu, bol heyecanlı güzel bir kitaptı.

Not: Blogger hasta olduğundan saçmalayabilir. Sizi hayatta soğutacak her türlü kelime ve cümle için sorumluluk kabul edilmez!


Felix Castor. Şeytan çıkarıcı. 
Milletin çocukları avukat olur, bizimki şeytan çıkarıcı olmuş. Hayırlısı tabi. Efenim Felix, başına gelen son olaylardan sonra kısaca emekli olmaya karar veriyor. Ancak o hayaletleri bıraksa bile hayaletler onun peşini bir türlü bırakmıyor. Meslek hastalığı olsa gerek herhal!

Neyse efenim işte Felix başka meslek gruplarına yönelse ki animatörlük yine bizim çocuklarımızdan beklediğimiz, istediğimiz bir meslek değil, sonuç olarak yine kendini hayalet avlayıp, şeytan çıkarırken buluyor.


Felix'in macerası Bonnington Arşivi'nde başlıyor. Orada ki hayaletten kurtulması için işe alınıyor ama bu iş hızla ölüm oyununa dönüşüyor.

Felix'in yegane silahı, o olmadan kendini çıplak gibi hissettiği yol arkadaşı ona yardımcı olmak yerine her şeyi daha da berbat edince olaylar karışıyor.

Kovulamayan hayalet arkasından onlarca sır getiriyor ve Felix Bonnington Arşivi'nin gizeminin arasında kayboluyor.

Bundan iyi film olur ha :D


Şimdi merak kediyi öldürür diye bir söz var bilir misiniz? Bizimkisi de o hesap. Felix bu sırrın peşinden gittikçe onu öldürmek isteyenlerin sayısı da artıyor. Aslında daha önceden uyarılmış olan Felix bu işin peşini bırakmıyor. Sonuna kadar götürmeye niyetli. Gizemi çözecek ve hayaletten kurtulacak. Ama nasıl? Az sonra!!! :D


Mike Carey aynı zaman da bir çizgi roman yazarı ve Felix Castor'da duyduğuma göre bir çizgi roman uyarlaması. 
Sonuç böyle olunca daha farklı bir kitap bekliyor insan. Kötü anlamda değil. Aslında ben çok daha kötü bir kitap beklediğimi itiraf ediyorum. Kurgu güzel ama yazış tarzı ilginç olacak gibi geliyordu ama kitap oldukça sürükleyiciydi. Bir kere Felix'in espri anlayışı vardı. Espri anlayışı olan kitap her zaman tutar.

Özellikle son kısımlara ortalık iyice karıştı ve heyecan oldukça doruktaydı. Nefesimi tutarak okudum. 
Sizin de öyle okuyacağınıza eminim.

Aslında söyleyecek çok şeyim var bu kitap hakkında ama kafamı kız kardeşim tutuyor. O kadar kötüyüm yani. Şimdi bırakacak ve ben tekrar yastığa düşeceğim :( 

Bu arada tüm LYS kurbanlarına geçmiş olsun. İngiliz, Dili ve Edebiyatı isteyenler... koçumsunuz!!! :D 

Takvimimizden turumuzu takip edin...

... ve çekilişimize katılarak kazanan şanslı kişi olma şansını elde edin :)


a Rafflecopter giveaway


You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook