Ruhun Ateşi-Kitap Yorumu

08:16Kitabın Adı : Ruhun Ateşi
Yazarı: Rita Hunter
Yayınevi: Epsilon 
Sayfa Sayısı:496
Sophie Langford çileden çıktığında birilerinin hayatı kökten değişecekti... Sevgi dolu bir ailede büyüyen Sophienin huzur, zenginlik ve bolca sıradanlıkla geçen hayatındaki tek renk, seneler önce bir kazada ailesini kaybeden kuzeni Lilianaydı. Ailesine katıldığı ilk günden itibaren anne ve babasının sevgisi de dahil ona ait her şey üzerinde sinsice hak iddia eden kuzenini kabullendiğini sanıyordu Sophie. Hatta Liliana baş döndüren güzelliğiyle ilk aşkını elinden aldığında bile bu kabulleniş elini kolunu bağlamıştı, çünkü babasına Lilianaya asla kızmayacağına ve onu seveceğine dair söz vermişti. Ancak sabrının da sınırları vardı ve bir gün o sınırlar küçük bir olayla ortadan kalktığında Sophienin aklındaki tek şey kuzeninin meydan okuyuşuydu. İlgimi hak eden erkeği bulduğumda onu baştan çıkarmayı dene... Tabii becerebilirsen... demişti kuzeni. Eh madem istediği buydu... Leighton Kontu Brendan Blackmore... Kibirli, buz gibi ve ulaşılmaz bir soyluydu. İnsanda merak, heyecan ve nefret uyandıran onca meziyete sahip bu adamın ilgisini çekmek göründüğünden çok daha zordu. Üstelik o ve Liliana birbirlerinden fazlasıyla hoşlanıyorlardı. Ancak Sophie kararlılığının önüne hiçbir kuvvetin çıkmasına izin veremezdi, çünkü Liliana başına gelecekleri çoktan hak etmişti. Üstelik Brendan Blackmoreu her gördüğünde hissettiği kalp çarpıntısı ve umutsuz arzu başka hiçbir teşvike yer bırakmayacak kadar güçlü ama bir o kadar da ürkütücüydü. Sophieye göre Brendana dokunmak buzla yanmaktı ve Sophie yanmak istiyordu. 
İkisini bir araya getiren skandal, onları artık geri dönüşü olmayan bir yola soktuğunda Sophie ya pes edecek ya da imkânsız gibi görünse de mutluluk için sonuna kadar direnecekti.
Yine bir Rita Hunter kitabıyla karşınızdayım :)

Bu kitap, Aşkın Ateşi kitabından da tanıdığımız, Adrian'ın yakın arkadaşı Brendon'la ilgili.

Kitap, Sophie'nin kuzeninin anne ve babasının ölümü üzere onların evine taşınması ve Sophie'ye ait olan her şeye göz dikmesiyle başlıyor.

Öyle sinir bozucu bir kız ki bu Lily, kitap boyunca sık sık saçını başını yolasım geldi.

Günlerden bir gün yine Sophie'ye kendini işe yaramaz ve çirkin hissettirdiği bir baloda Brendon'la tanışıyor Lily ve ondan çok hoşlanıyor. Niyeti onunla evlenmek.

Ancak Sophie kendi kendine yemin etti. Lily'nin aşık olduğu ilk kişiyi onun elinden alacak. Sonuçta Lily'de aynısını ona yaptı.

Ortada bir sorun var. Sophie asla Lily gibi baştan çıkarma kurallarından anlayan bir kız olmadı. Bu yüzden Brendon'ı baştan çıkarmak için giriştiği ilk çabada başarısız oluyor ve bir de üzerine yakalanıyor. Ancak bu yakalanma ona yeni müttefikler kazandırıyor.

Brendon'ın annesi, oğlu bir kızla evlenecekse bunun Lily değil Sophie olmasını istiyor ve Sophie ve Brendon için akıl almaz bir oyun hazırlıyor. Bu oyunun bedelini de Sophie ödüyor.


Genelde tarihi romantik kitapların klasik konusudur. Ana karakterler kağıt üzerinde evlenir, sonra aşık olurlar.

Sophie ve Brendan'ın evliliği de öyle başlıyor. Brendan öyle ruhsuz ki resmen ben burada okurken çileden çıktım, zavallı Sophie ne yapsın. 
Üzerine bir de kuzeni Lily yakasından düşmeyip, Brendan'la zaten bozuk olan arasını daha da bozmaya çalışıyor.

Brendan bir türlü olanlar yüzünden Sophie'yi suçlamayı kesmiyor. Ondan uzak duruyor. Çalışanların gözünde bile değersiz kılıyor ama buna rağmen Sophie umutla bekliyor. Eh, be kızım sen de ne saf, ne romantiksin. Süründür köpek gibi. Göster ama elletme derler bilir misin? Sen gelsin de bana dokunsun diye bir taraflarını yırtıyorsun ama adamın umurunda değil .Töbeee nasıl konuşturuyor beni :D

Kitap oldukça güzeldi. Yine de Adrian ve Isabel'in hikayesi çok daha hoşuma gitmişti. Yanlış anlamayın. Sadece Adrian isminde ki erkeklere zaafım var :D

Dediğim gibi ben bu yazara bayılıyorum. Kalemi ve olayları ele alış biçimi çok iyi. Ayrıca tarihi bir hikaye olduğu için dönemi de tüm gerçekçiliğiyle yansıtarak yazıyor bence :)

Mutlaka okumanızı önerdiğim bir kitap. Hele ki tarihi romantik severlere :D

A B C D

Kitabı satın almak için hemen kitapsihirbazı.com'a tıklayın :)


Elif Yılmaz

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook