Aşkın Ateşi-Kitap Yorumu

04:57Kitabın Adı : Aşkın Ateşi
Yazarı: Rita Hunter
Yayınevi: Epsilon 
Sayfa Sayısı:488

Masum bir plan kimsenin canını yakmazdı değil mi?

Isabella Gwen Sullivan kadar fedakâr bir kızın dostu için yapmayacağı hiçbir şey yoktu. Ancak sağduyu konusundaki genel sorunu bazen ipin ucunu kaçırmasına neden olabiliyordu. En yakın arkadaşı Fredy deli gibi sevdiği Vivian tarafından hiçbir sebep yokken terk edilmiş, üstüne üstlük onun Henfield Kontu Adrian Eaglestone ile nişanlandığı haberini almıştı. Bu durumda o kıza ve nişanlısına iyi bir ders vermek kaçınılmazdı. Böylece Isabel ve Fredy bir hafta sürecek olan Henfield yaz balosuna katılmanın bir yolunu buldular. Planları basitti... Balo boyunca yeni evli bir çift gibi davranacaklar, bu sayede kıskandırma silahının eşsiz gücünü Vivian üzerinde deneyeceklerdi. 

Her şey kusursuz olabilirdi...
Tabi işler düşündükleri gibi gitseydi...
Adrian tekrar âşık olabileceğini hissediyordu... Geleneksel Henfield yaz balosunda güzeller güzeli Vivian ile nişanlarını kutlayacaklar ve cemiyetin takdirini kazandıkları kusursuz beraberliklerini ilan edeceklerdi. Ne var ki işler düşündüğü gibi gitmedi. Baloya katılan yeni evli tuhaf çift hayatlarına fırtına gibi girdiğinde yapabildiği tek şey önce rüzgâra kapılmak, sonra da o rüzgârı kendi lehine çevirmek oldu. Ödenmesi gereken bedeller biraz ağır ama son derece adildi. Neticede bu olayda kimse pek masum değildi. Özellikle de küçük yalanıyla ortalığı karıştıran Isabel'in masumiyetle uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktu...                                                                                                                      
Yine çok sevdiğim yazarlardan birinin kitap yorumuyla karşınızdayım :)

Rita Hunter'ın okuduğum ikinci kitabıydı Aşkın Ateşi ve yine beni etkilemeyi başardı :D

Yine tarihi romantik bir kitap Aşkın Ateşi. Tam benim sevdiğim gibi :D

Kitabın ana fikri bence şuydu; git en yakın arkadaşının sevdiği kızı kıskandırmasına yardım et. Bakarsın kızın yeni nişanlısı ultra yakışıklı bir kont filan çıkar :D

Benim beynimde böyle çalışıyor işte :D


Hemen kitabın konusundan biraz bahsetmek istiyorum.
Isabella normal leydilerden çok farklıdır. Onun içi içine sığmıyordur. Adeta bir ateş parçasıdır. Ve en yakın arkadaşı Freddy için yapamayacağı şey yoktur.

Fredy'i biricik aşkı Vivian'ın, Henfield Kontu Adrian'la nişanlandığını duyup acı çekerken, Isabel çılgınca bir fikirle karşısına çıkar. Sanki evliymiş gibi yapacak ve Fredy'nin Vivian'ı kıskandırmasını sağlayacaklardır.

Tek yapmaları gereken Henfield'ın yaz balosuna katılmaktır. 

İşler yolunda gidiyordur. Vivan gerçekten Fredy'i kıskanıyordur. Isabel planın güzelce işlediğini düşünürken bir anda Fredy ve Vivian'ın birlikte kaçtığı haberini alır ve artık Henfield kontunun öfkesiyle yalnız başına yüzleşmek zorundadır. Çünkü planları ortaya çıktığında Adrian bunu kesinlikle sakin karşılamayacaktır.


Dedim ya Isabel aynen bir ateş parçası gibi, bu sefer o ateş parçası düştüğü yeri yakıyor ve Adrian'ın kalbini hiç beklemediği bir anda ele geçiriyor.

Adrian'ın esas planı bu çılgın kadına iyi bir ders vermek iken bir anda kendini onu kollarının arasına almış, bırakmak istemezken buluyor.

Isabel, Adrian'a aşık oluyor ancak onun bir türlü kendisini sevdiğine inanmıyor.
Adrian'ın ona kurduğu alçak planı unutmadığına inanıyor. Hala ondan intikam almaya çalıştığını düşünüyor.
Ve aralarından eski bir aşkın hayaletinin çıkmasına asla izin vermiyor.

Bu kadınları anlamıyorum bazen. :D Yani benim dışımdakileri. Kızım bulmuşsun taş gibi adamı :D Kont bi de. Daha niye mızmızlanıyorsun. Aşk değil sevgi saygı önemli. Belli ki değer veriyor adam sana. Kapa çeneni otur aşağıya. 

Ama yok illa bir sorun çıkaracak ya. Bak yine kızdım. Deli ediyorlar adamı ya.

Neyse efenim, sonunda çok şükür mutluluklarına kavuşuyorlar ama az daha verem oluyordu Adrian bu kız yüzünden. 

Adrian isminde mi keramet nedir, bu isimde ki herkes ayrı bir mükemmel oluyor :D

Ateş serisi, Adrian'ın yakın arkadaşı Brendon'ın kitabı 'Ruhun Ateşi' ile devam ediyor :)

Mutlaka okumanızı önerdiğim, harika bir seri. 

Historical Romance Forever <3 :D

A B C D E

Kitabı satın almak için hemen kitapsihirbazı.com'a tıklayın :)


Elif Yılmaz
You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook