Gül Ve Avcı-Kitap Yorumu

01:24


Kitabın Adı : Gül ve Avcı
Yazarı: Asude
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 464

Goodreads | Kitap Sihirbazı
  Bir erkek...

  Varlığı hem tehlikeli ve korkunç, hem de sonsuza değin güçlü ve korunaklı... Onun karşı konulmaz etkisine kapılan bir kadın sıcak bir gülüşüyle ısınabilir, mavi gözleriyle sonsuz bir denize açılabilir, siyah saçlarıyla zifiri bir geceye korkusuzca dalabilirdi.

  Ona yaklaşmak ise ateşe çırılçıplak yürümek demekti. 

  Bir kadın...  

  Hem kraliçe kadar sarsılmaz, hem de titremeye hazır bir yaprak gibi ürkek ve utangaç... Bir erkeği masumiyetiyle prangasız tutsak edebilir, incindiğinde ise bütün dünyaya kafa tutabilirdi. Kalbi ve masumiyeti acımasızca ihlal edildiğinde artık onun için ateşe yürümek zamanı gelmişti.

   Kadın ateşten korkmuyordu, çünkü çoktan yanmıştı. 

   Evelyn Rosa Durummond, en değerli varlığı olan kalbini bu tehlikeli adam sunduğunda onun aşkına erişebileceğini inanmıştı. Oysa tüm varlığını emanet ettiği Harewood Dükü Julian Benedict Wharton tarafından bir fahişe olarak görülmek gibi korkunç bir yanılgının kurbanı olmuştu.

  Ve talih, karşısına dayanılmaz bir intikam fırsatı çıkardı. Herkesin çekindiği bu tehditkar ve gizemli adama yapılan cinayet suçlamasını ispatlayacaktı. Oysa Julian'ın en yakınına kadar sızmayı başardığında, kalbinin müthiş bir sınanmaya tabi tutulacağından habersizdi.

  Gönlünü bir kez daha bu cazibeli adama kaptırmayacağına söz vermek ise gölgesine sığındığı bir yalandan öteye gidemeyecekti.

Okur-Yazar'ın sevgilli takipçileri;

Bugün Tüyap fuarından aldığım ama ancak okuma fırsatı bulduğum kitaplardan biriyle daha karşınızdayım :D

Bilen bilir. Ben tam bir tarihi romantik aşığıyımdır. Zaten biraz da bölümümü bu yüzden seçtim. İngiliz tarihi filan hoşuma gidiyor. Eh, bölüm İngiliz Dili ve Edebiyatı olunca işin içine tarihte giriyor :D

Lafı çok uzatmadan yoruma başlayalım.
Gül ve Avcı'da bir intikamın küllerinden doğan bir aşk anlatılıyor :D


Evelyn kendi çapında bir dedektifken, sadece amcasının oğlunu aramaya gittiği bir gece de bekaretini kaybediyor. Öyle zorla filan değil ha baya istekli ve bilinçli bir şekilde. Şimdi kulağa çok 21.yy vari geldiğini biliyorum ama değil yani düşünün tarihi bir olay bu :D

Julian Benedict Wharton, sarhoş olup dövüştüğü bir gece de sokak başında bir fahişeyle karşılaşır ve aynı gece o fahişenin bekaretini alır. Hmmm.... sanırım o kadar da fahişe değilmiş.

Julian bu olayı kapatır ve bir daha asla hatırlamaz ancak Evleyn çok acı çekiyordur. İlk defa birinden etkilenmiştir o da onu bir fahişe sanmış ve kullanıp atmıştır.

Offf.... ben de bu istemem yan cebime koy tarzı kızlara gıcık oluyorum. Kızım başına gelecekleri bile bile gittin adamla. Neyin kafasını yaşıyorsun daha?


Efenim Evelyn yemin ediyor. İntikamını alacak ancak adam koskaca Dük. Sen neyin, kimin intikamını alıyorsun Evelyn?
Olaylar gelişiyor ve Evelyn'in eline, Julian'dan intikam almak için harika bir fırsat geçiyor. Dedektiflik bürosuna bir cinayet araştırması işi geliyor ve işi Evelyn alıyor. Amcasıyla yaptıkları anlaşmaya göre her zaman ki gibi kendine ve peşinde oldukları suçluya birer isim takıyor. 

O gül oluyor, Julian avcı.
Gül ve Avcı.


Evelyn, Julian'ın oğlu Albert'ın bakıcısı olarak işe başlıyor. Böylece Julian'ın sırlarını araştıracak  ve onu deşifre edip cinayeti işlediğini ispat edecek.
Ancak bu kızın başına ne geldiyse zaten Julian'dan etkilendiği için geliyor. Şimdi bir de bunu hesaba katmadan evine sızıyor. Eh, sonuç olarak ateşle barut yan yana durmuyor.

*Spoiler*
Okuduğum her tarihi aşk romanında istisnasız ana çiftimiz bir anlaşma üzerine evleniyor. Hani kağıt üzerinde evliyiz de filan da falan da. Off.... bu aşıklar daha o zamandan sorunluymuş ya :D 

He he gülüm he he :D
*Spoiler bitti*

Neyse efenim daha fazla anlatıp heyecanını kaçırmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim. Olaylar öyle bir gelişiyor ki Evelyn, küçük Marki Albert'in bakıcısı, Bayan Druffo'sundan (ki Albert'ın çok sevimli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim), yakışıklı Dük Julian'ın karısı, Rosa'sına dönüşür.

Rosa diyen erkek diye bir şey var yalnız :D (bkz. Dimitri Belikov 'Roza') O erkekle evlenilir bence :D

Kitap beni benden aldı. Uzun zamandır bu kadar keyifli tarihi romantik bir kitap okumamıştım. Şimdi yazarın yeni kitabının çıkmasını bekliyorum :) Hadi inşallah :))

Bu güzel kitabı siz de alıp okumak isterseniz hemen kitapsihirbazı.com'a tıklayın ve Gül ve Avcı'nın sahibi 
olun.
İyi okumalar canlarım :D :*

 A B C D E 


Elif Yılmaz
You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook