5.Okur-Yazar Wattpad Turu: Işıl Parlakyıldız, Mucize-Hikaye Yorumu

11:27
Her şeyi unut... Eric Daniel Label dünyasına hoşgeldin...

Hikayenin Adı: Mucize
Yazarı: Işıl Parlakyıldız
Bölüm Sayısı: 12 (final vermedi)


Wattpad

Turun 3.gününde, yazarın ilginç hikayelerinden biri bizlerle. Bu hikayenin konusunu çok ilginç buluyorum açıkçası. O yüzden okurken hep içimde bir merak uyanıyor.

Eric Daniel Label'in hayatı, yıllar önce, olmayan bir bebeğin varlığıyla bozulmuş ve hala aynı olmayan bebeğin varlığı ile işkenceden farksız bir halde devam ediyordur. Karısı Melanie, onunla evlenebilmek için hamile olduğunu söylemiştir. Olmadığı halde. Yıllardır bebek yapmaya çalışıyorlardır. Eric istemediği halde. Melanie her yolu denemiştir. En ahlaksız olanını bile. Eric'le evliliğini bir bebeğin kurtaracağına inanıyordur ama onlar ki hiç gerçek bir evlilik olmamıştır. Sonunda Eric'i suni döllenme ile bebek yapmaya ikna ettiğinde işini sağlama almak için haince bir yola başvurur.

Melanie bebeği için bir taşıyıcı anne bulacaktır. Eric'in spermleriyle o hamile kalacak ve sonra bebeği ona verecektir.

Melanie güzelller güzeli Suren'in resmini bir dergide görür ve onu aylarca bebek konusunda ikna etmek için taciz eder. Melanie ona para teklif eder ama Suren yine de kabul etmez. Ancak o kadar parayı bu kadar hızlı bir şekilde başka türlü kazanamayacağının farkındadır. Bu yüzden teklifi kabul eder ve hayatını tamamen değiştirecek bir yola gider.

Ancak işler biraz karışır...


Ben bu taşıyıcı annelik olayını gerçek hayatta da çok... nasıl desem uygun bulmuyorum. Bir bebeğin bir annesi olur. Yani normal şartlarda böyledir değil mi? Evlatlık verilmesi filan gibi durumlardan bahsetmiyorum. Bir bebek dünyaya bir anneyle gelir diyorum. Doğal olanı budur. Bence taşıyıcı annelik doğanın kanunlarına aykırı. Çok bebek istiyorsan ve olmuyorsa evlat edin. Evet, kendi doğurduğun gibi olmuyor ama Allah sana bebek vermiyorsa bir nedeni vardır. Belki de senin öksüz bir çocuğa anne olmanı istiyordur. Zorlamanın alemi yok.

Ancak Melanie zorluyor. Sadece taşıyıcı annelik olarak değil. Bebek sahibi olmak için en akla gelmeyecek şeyleri yapıyor ve bence bu yüzden bebeği olmuyor. Anne olamayacak kadar günahkara bir kadın Melanie.

Hayır, kocanı bir kere bebek yüzünden sinirlendirmişsin, daha fazla gitme üstüne. Adamı elinde tutmak için başka yollar bul. Ben sinir oluyorum böyle kadınlara. Sanki evli erkeklerin tek derdi bebek. Bebek doğduktan sonra seni terk etmeyeceği ne malum?

Yine de taşıyıcı anne oyununa baş vuruyor Melanie ve hak ettiğini buluyor.

Suren dayanamıyor ve bebeklerle kaçıyor. Kadının doğası bu. Hepsi anne olmak için yaratılmış. Kim bir bebeği karnında dokuz ay taşıyıp sonra başkasına verebilir ki? Zalimlik bu!

Suren kaçıyor. Melanie deliriyor ve milyonlarca denemenin ardından sonunda bu sefer ölüyor.

Her şeyi öğrenen Eric yıkılıyor ve intikamını alacağına ant içiyor.


Yalnız Eric'cim baştan uyarayım. Biz çok gördük o ant içenleri. Hepsi soluğu düşmanla nikah dairesinde aldı. Hepsi Tanrı'nın huzurunda onu hastalık da ve sağlıkta, iyi günde ve kötü günde seveceğine ANT içti. 

Ne demişler, büyük aşklar nefretle başlar. O yüzden baş karakterler birbirlerinden nefret ettiklerinde çok mutlu oluyorum. Başta ne kadar düşmanlarsa sonunda o kadar aşık oluyorlar.

Ben henüz düşmanlık bölümünü geçemedim ancak şöyle söyleyeyim. Çok az kaldı.

Eric, Suren ve ikizleri buldu. Onları yakınana çekmeye uğraşıyor. Böylece hayatlarına dahil olup intikam alacak. Bakalım sonunda kim kimi alacaksın. Kendini intikam alacağım derken Suren'i almış bulmada :D


Yazarın güzel hikayelerinden birini daha sizler için yorumladım. Çok güzel sürükleyici bir hikaye. Mutlaka okuyun ve ardından görüşlerinizi hem yazarla hem benle mutlaka paylaşın :))
You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook