5.Okur-Yazar Wattpad Turu: Işıl Parlakyıldız, Çıkmaz Sokak-Hikaye Yorumu

07:33Prens Robert, acı dolu geçmişinden kaçıp karanlıkla bir hiç gibi yaşamaya alışmış, ölümü bekliyordu. Bir gün hiç tanımadığı bir kadından çocuğu olduğunu öğrendi. Tabii hayatının çıkmaz sokağa girdiğini öğrendiğinde çok geçti... Bu olanlar yetmezmiş gibi, ondan habersiz ondan habersiz, teni tenine değmeden çocuk yapan bu kadın ona ikinci bebek yapmak için yalvarıyordu...Hikayenin Adı: Çıkmaz Sokak
Yazarı: Işıl Parlakyıldız
Bölüm Sayısı: 21 (Final vermedi)

WattpadEvetttt.... :D Turun ikinci gününde yazarın 'Çıkmaz Sokak' adlı hikayesinin yorumuyla karşınızdayım.

Bu hikayeye tek kelime ile bayılıyorum. Her gün yeni bölüm gelsin diye bekliyorum :D


Hikaye kısaca şöyle. İki yaralı insan ve kaderin onları birleştirmek için seçtiği oldukça tuhaf bir yol. Ben böyle düşünmeyi seviyorum en azından.

Robert hayatını mahveden o korkunç olaydan sonra sahip olduğu her şeyi ve tahtını bırakıp Amerika'da kendine yeni bir hayat kurmuştur. Tabi dünyada cehennemi yaşamaya hayat denirse.

Vivien, 5 yıllık ilişkisinin bir yalan olduğunu ve o sevdiği adamla evlenme hayalleri kurarken onun zaten evli olduğunu öğrenmiştir. Bu olay üzerine hayata küsen Vivien, erkeklere olan güvenini kaybeder ve hayatında bir erkek olmadan yoluna devam etmeye ancak bu yolda bir anne olmaya karar verir. Bu nedenle suni döllenme ile hamile kalmak üzere Amerika'ya gider.

Vivien ilk denemesinde hamile kalır kalmasına ama Robert'ın en yakın arkadaşı olan doktoru çok korkunç bir hata yapmıştır... Bu hatanın sonucunda ise Vivien'ın suni döllenme yoluyla hamile kalıp doğurduğu oğlu Chars kanser olduğunda , Robert'a ona ikinci bir bebek için yalvarmaktan başka şansı kalmamıştır.


Bu hikayenin en sevdiğim yanlarından biri Her iki karakter de bir çıkmaz sokağın içindedir ve bu sokağın bittiğini artık kaçış olmadığını anladıkları noktada bulurlar birbirlerini. İkisi de yollarını kaybetmişken ve hayatlarına yeni anlamlar yüklemeye çalışırken, o baş döndürücü, çileden çıkarıcı yol ayrımında birbirlerine rastlamaları beni kesinlikle bu hikayeye bağlıyor. Çünkü bu olay kesinlikle kalbime dokunuyor :D

Vivien ve Robert ikinci bir bebek için uğraşırken bu yolda birbirlerine aşık olurlar. 

Ancak önlerinde iki koca sorun vardır. 1) Vivien'ın korkuları 2) Robert'ın sırları

1.sorunu bir şekilde aşarlar ancak ya 2.sorun? 2. sorun yani Robert'ın sırları 1. problemi tekrar ortaya çıkaracak büyüklüktedir. Çünkü bir prens olduğunu anladığı an, Vivien ona bir daha asla güvenmeyecektir.


Hikaye oldukça can alıcı bir şekilde devam ediyor. Robert ve Vivien mutlu olabilecek mi? Robert her şeyi boş verip saraya dönecek mi? Vivien onunla gidecek mi? Sorularınız tüm cevaplar, Çıkmaz Sokak'ın diğer bölümlerinde :)

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook