Book Club: Oyun Serisi (İnternet Hikayesi)

23:24


Bu hafta Okur Yazar Kitap Kulübü'nde bir değişiklik yapmaya karar verdim.
Bu hafta kitap tanıtımının yanında hikaye tanıtımı da yapıyorum ve tanıtım yamaya kendi hikayelerimle başladım :D Oyun Serisi...


ROMANTİZM OYUNU

İki yakın arkadaş olan Steven ve Tina, bir gün bir iddiaya girerler. En romantik olanın kazandığı bir iddiaya...

"Her oyun 10 puan değerinde ancak eğer karşı taraf etkilenirse. Etkilendiğin halde etkilenmemiş gibi yapmak YASAK! 100 puana ulaşan kazanır.
Kurallar gayet basitti. Bir oyun oynayacaktık ve en romantik olan…bu oyunu kazanacaktı!!!"


Tina ödüle giden yolda emin adımlarla ilerliyordur ancak işler pekte umduğu gibi gitmez. Her şey Tina için bir oyun olarak başlasa da o bir anda kendini en yakın arkadaşına geri dönülmez bir şekilde aşık olmuşken bulur.
Ne yapacağını bilmeyen Tina en yakın arkadaşını kaybetmekten korkuyordur.
Romantizm oyunu onun için bambaşka bir boyut kazanmıştır. Ya oyunu kaybedecektir ya da Steven'ı.

EVLİLİK OYUNU

Eva zengin bir ailenin tek kızı olabilirdi ama o sadece sıradan bir öğretmen olmak istiyordu. Hayatının gidişatından gayet memnundu ama ailesi ona çılgına dönmesine sebep olan bir teklifle geldikten sonra hayatı eskisi kadar kolay olmadı.

Ailesi bunun için onu her ne kadar zorlasa da o sinir bozucu Sam Taddeo'yla evlenmeyi kesinlikle istemiyordu. Ancak babasının kanser olduğunu öğrenen Eva'nın başka seçeneği yoktu.
Tek umudu Sam'in itiraz etmesiydi fakat o da mirastan men edilmekle tehdit edilmişti.
Kaçış yoktu. Evlenmeleri gerekiyordu ama ikisi de bu işe istekli değildi. Bu nedenle oturup bir karar aldılar. Birbirleriyle evlenecek olabilirlerdi ama bu evlilik ailelerinin istediği gibi bir evlilik olmak zorunda değildi. Onlar sadece kağıt üzerinde evli olacaktı ve hayatları eskisi gibi devam edecekti.
Nikahtan sonra her şey yolunda gidiyordu ta ki Eva kalbini Sam'e kaptırana kadar.You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook