Wait For You-Kitap Yorumu

04:20


Some things are worth waiting for…

Traveling thousands of miles from home to enter college is the only way nineteen-year-old Avery Morgansten can escape what happened at the Halloween party five years ago—an event that forever changed her life. All she needs to do is make it to her classes on time, make sure the bracelet on her left wrist stays in place, not draw any attention to herself, and maybe—please God—make a few friends, because surely that would be a nice change of pace. The one thing she didn’t need and never planned on was capturing the attention of the one guy who could shatter the precarious future she’s building for herself.

Some things are worth experiencing…

Cameron Hamilton is six feet and three inches of swoon-worthy hotness, complete with a pair of striking blue eyes and a remarkable ability to make her want things she believed were irrevocably stolen from her. She knows she needs to stay away from him, but Cam is freaking everywhere, with his charm, his witty banter, and that damn dimple that’s just so… so lickable. Getting involved with him is dangerous, but when ignoring the simmering tension that sparks whenever they are around each other becomes impossible, he brings out a side of her she never knew existed.

Some things should never be kept quiet…

But when Avery starts receiving threatening emails and phone calls forcing her to face a past she wants silenced, she’s has no other choice but to acknowledge that someone is refusing to allow her to let go of that night when everything changed. When the devastating truth comes out, will she resurface this time with one less scar? And can Cam be there to help her or will he be dragged down with her?

And some things are worth fighting for…


Jennifer’ın güzel kitaplarından biriyle daha karşınızdayız.
Bu kitap Jen’in, J.Lynn ismiyle yazdığı NA kitaplarından biri.
Kitabı yaladım, yuttum resmen. Öyle güzeldi.Avery Morgansten, sahip olduğu hayatı geride bırakır ve tüm kötü anılarından arınmak için evinden çok uzağa gider.
Yeni bir okul, yeni bir ev, yeni bir hayat… Avery’nin üniversiteden beklentileri bu.

Cameron Hamilton…Ah,Cam. Sen nasıl bir şeysin öyle.


O okulun yakışıklı, popüler çocuğu. Tüm kızlarla takılıyor, herkes onu istiyor ama o sadece kendi istediğiyle konuşuyor.
Cam’i diğer kötü çocuklardan ayıran bir özellik var ama. O öküz değil. Yani o kadar da değil. Bir hanımefendiyle nasıl konuşması gerektiğini biliyor en azından.
Cam ve Avery’nin tanışması klasik bir Türk filminde görebileceğimiz bir sahne. Tabi Jen tarzıyla.
Avery derse geç kalıyor ve sınıfa en son giren kız olmaktan nefret ettiği için içeri girip girmemeye karar vermeye çalışırken Cam’le çarpışıyor.
Kitaplar yerlerde, gözler birbirine kenetlenmiş… tam ilk görüşte aşk sahnesi ancak Avery’nin karanlık geçmişi böyle bir şeye izin vermeyecek kadar ele geçirmiş onu.

Dediğim gibi Cam, sadece o kimi istiyorsa onunla konuşur. Avery’le de bu yüzden konuşuyor. Çünkü ondan ilk gördüğü anda etkileniyor. Avery’de güzel kız Allah için.


Cam ve Avery’nin komşu çıkması da ayrı bir tesadüf oluyor. Cam ona yakın olmak için en küçük fırsatı bile değerlendiriyor ancak Avery bu yaralı kız olayını biraz abartıyor.
Sanki tek karanlık geçmişi olan sensin. Cam’in de sırları var ama o *Spoiler* sana geliyor adam gibi çıkma teklifi ediyor. Reddediyorsun bir daha ediyor, bir daha, bir daha… böyle böyle aylarca süründürdün çocuğu be! *Spoiler bitti*
Avery en sonunda Cam’e karşı koymaktan vazgeçse bile geçmişi onu bir türlü bırakmıyor.
Bu kısım beni biraz boğdu. Çünkü çok abartı oldu bir yerden sonra.
Anladık kötü şeyler yaşamışsın ama git Cam’le konuş. Madem saklamak istiyorsun o zaman bunu çocuğa yansıtıp durma değil mi ama?
Şimdi size birkaç örnek vermek isterdim ama spoilerı da abartmak istemiyorum :D

*Spoiler*

Bir de Cam’in sırrı olmamıştı. Cam öyle bir anlatıyor ki sanırsınız zamanın da seri katilmiş. Ancak öyle değil. Çok basit bir şey. Aslında Cam’in yerinde olsam benimde aynen yapacağım bir şey. Bunu bu kadar abartması ve kişiselleştirmesi olmamıştı. Spoilerın içinde spoiler vermek istemediğim için Cam’in sırrından da bahsetmeyeceğim :D

*Spoiler bitti*

Cam’in Avery’e karşı olan sabırlı tavrı çok hoşuma gitti açıkçası. ‘Arkadaş mı olmak istiyorsun? Tamam ama bu beni yaptığım şeyi yapmaktan alı koyamaz. Ben sana çıkma teklifi etmeye devam edeceğim’
diyor.
Tamam, tam olarak böyle demiyor ama ima ediyor :D En başta Cam böyle arka arkaya bıkmadan usanmadan sormaya devam edince Avery’i sinir etmek için yaptığını sanıyorsunuz ama değil.

*Spoiler*

Cam’in, Avery’e her Pazar kahvaltı hazırlaması da ayrı bir hoştu :D


Yemek yapan erkek diye bir gerçek var. Öyle her zaman değil. Sadece özel zamanlarda. Cam gibi her Pazar kahvaltı hazırlayanlar mesela :D


Jennifer’ın kurabiyelerle ilgili bir takıntısı olduğunu düşünmeye başladım.
Deamon Black’in ‘kurabiye ister misin kedicik?’ repliğinden sonra Cameron’ın muhteşem kurabiyeleriyle bizi etkiledi yazarımız. Hala kurabiyelerin sırrını çözebilmiş değiliz. Avery bunun bir çeşit şifre olduğunu düşünüyor. Eğer öyleyse bile bunu çok yakında öğreneceğiz.


Serinin ara kitabı ‘Trust in Me’ Avery ve Cam aşkını bir de Cam’in bakış açısından anlatıyor.
Kitap 22 Ekim’de e-book olarak satışa sunulacak. Kurabiyelerin sırrını öğrenmemize çok az kaldı :D


You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook