Frigid-Kitap Yorumu

09:42


For twenty-one-year-old Sydney, being in love with Kyler isn't anything new. They'd been best friends ever since he pushed her down on the playground and she made him eat a mud pie. Somewhere over the years, she fell for him and fell hard. The big problem with that? Kyler puts the 'man' in man-whore. He's never stayed with a girl longer than a few nights, and with it being their last year in college, Syd doesn't want to risk their friendship by declaring her love. 

Kyler has always put Syd on a pedestal that was too high for him to reach. To him, she's perfect and she's everything. But the feelings he has for her, he's always hidden away or focused on any other female. After all, Kyler will always be the poor boy from the wrong side of tracks, and Syd will always be the one girl he can never have. 

But when they're stranded together at a posh ski resort due to a massive Nor'easter, there's nothing stopping their red-hot feelings for each other from coming to the surface. Can their friendship survive the attraction? Better yet, can they survive at all? Because as the snow falls, someone is stalking them, and this ski trip may be a life-changer in more ways than one.


Yine bir J.Lynn kitabıyla karşınızdayım :)
Kış mevsimi yaklaşırken, içinizi ısıtacak sıcacık bir aşk hikayesi bu :)
Daha ilk dakika da kız bize psikolojik problemli olduğunu kanıtladı. Dur bir nefes al Sydney, bi bismillah kitaba daha yeni başladık :D

Bence sorun isim de zaten. Bütün Sydneyler böyle.
Çok uzatmadan hemen açıklamalarımı yapmak istiyorum. Sydney kendisinin de itiraf ettiği üzere en yakın arkadaşı Kyler’a aşık. Kyler’da nasıl bir isim ya. Sanki yazarın Tyler ismine özel bir sempati besliyormuş ama K harfine de bir takıntısı varmışta ikisini birleştirmeye karar vermiş gibi :D

Kyler, okulun yakışıklı, popüler çocuğu. Her gece birini atıyor eve, her sabah da o kızları ‘beni bir daha arama’ diyerek kapı dışarı ediyor. Ancak içten içe o da biliyor ki sevdiği ve olmak istediği kişi Sydney.
Bu iki arkadaş, arkadaşlıklarını kaybetmekten öyle korkuyorlar ki asla birbirlerine açılamıyorlar.
Ben en yakın arkadaşların aşkını okumayı hep sevmişimdir ama Sydney ve Kyler’ın arasında geçenler alışık olduğumuz ‘en yakın arkadaşların aşkı’ hikayelerinden çok farklı.

Öncelikle kitabın adının neden ‘Frigid’ olduğunu açıklamak istiyorum. Frigid, Türkçeye tam olarak ne diye çevrilir bilmem ama duygusuz, soğuk anlamına geliyor.
Kitabın adının bu olmasının sebebi, Sydney’in kendisini ‘soğuk ve duygusuz’ olarak görmesi. Eski sevgilisi de onun böyle olduğunu düşünüyormuş ve bu hep Sydney’in içinde kalmış. Oysa ki duygusuz değil. Duyguları var ve hepsi hiç durmadan tek bir ismi sayıklayıp duruyor. ‘Kyler’

Kyler ve Sydney, okuldan birkaç arkadaşlarıyla birlikte kış tatilini geçirmek üzere birlikte Kyler’ın ailesine ait bir yere gidiyorlar. Kyler’ın her kışı geçirmek için gittiği bir ev var. Oraya gidip, kızlarla takılıyor ve kayak yapıyor ve her sene Sydney’i de peşinde sürüklüyor. Bence Sydney pek gitmeye gönüllü değil ama Kyler gidiyor ya sırf o yüzden yani :D

Bu sene de birlikte oraya gidiyorlar ama bu sene, korkunç bir kar fırtınası var. Arkadaşları yolda mahsur kalıyor ve onlar, arkadaşlarından önce eve ulaşıyor.
Ancak tatilleri hiç de umdukları gibi gitmiyor. Felaketler Kyler ve Sydney’in evin içinde mahsur kalmasıyla başlıyor. Başlarına gelmedik kalmıyor.

Düşünün, yakışıklı, karizmatik ve seksi en yakın arkadaşınıza aşıksınız ve onunla bir evin içinde mahsur kaldınız.  Böyle bir durumda nasıl hissederdiniz? Sydney pek de iyi hissetmiyor açıkçası.

Buradan sonrası spoiler içeriyor çünkü kitapta sevmediğim yerleri anlatacağım.

Öncelikle Sydney’in sürekli kendini Kyler için yetersiz bulması ve bunu bir kompleks haline getirmesi çok sinir bozucuydu. Eğer dozunda bıraksaydı bunu, hoş olabilirdi ama gerçekten çok abartmıştı.


Ayrıca Kyler’ın karşısına geçip ‘benimle bir gece’ demesi de çok komikti yani. Madem aranızda ki arkadaşlığı mahvetmeye karar verdin Sydney, ‘her gece eve götürdüğün kızların istediğini istiyorum, sadece tek bir gece’ demek yerine, adam gibi 'Seni seviyorum Kyler' deseydin bence daha harika olabilirdi.

Kyler’ın verdiği karşılık da oldukça sinir bozucuydu. Yani okuyucuyu çatlatacak ‘Kyler öküz müsün git buradan!’ dedirtecek tiptendi.

Biraz da sevdiğim şeylerden bahsetmek istiyorum. KYLER :D


Sydney’e karşı korumacı tavırlarına bayıldım. Yanına erkek sinek bile yaklaştırmıyor o derece :D Bu da tabi bize Kyler’ın duygularıyla ilgili bilgi veriyor.

Ayrıca Kyler’ın Sydney’e sürekli ‘Baby’ demesi de çok hoşuma gidiyor. ‘Bebeğim’ değil ‘Baby’ ikisi arasında büyük bir uçurum var :D


Ve Sydney tam bir mal olmasına rağmen ona sürekli taş bebek muamelesi yapması da çok tatlıydı. Sanki bu dünya da ondan daha değerlisi yokmuş gibi davranıyordu. :)

Son olarak başlarına gelen onca felaketin sebebini öğrenince de oldukça şaşırdığımı eklemek istiyorum :)

Yine Jennifer’dan harika bir kitaptı Frigid. Kitap hem Sydney'in hem de Kyler'ın ağzından yazılmış.
Ben beğendim. Sizin de beğeneceğinize eminim :)
You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook