Forever My Girl-Kitap Yorumu

03:24I was never supposed to be a rock star. I had my life all planned out for me. Play football in college. Go to the NFL. Marry my high school sweetheart and live happily ever after. 

I broke both our hearts that day when I told her I was leaving. I was young. I made the right decision for me, but the wrong decision for us. I’ve poured my soul into my music, but I’ve never forgotten her. Her smell, her smile. 

And now I’m going back. 

After ten years. 

I hope I can explain that after all this time. 

I still want her to be my forever girl.


Liam, bir hırsla bütün hayatını değiştirip futbol yıldızı, üniversite öğrencisi Liam Westbury’den, Rock yıldızı,ünlü Liam Page’e dönüşür ve bunun onu mutlu edeceğini umarken geri de bıraktıklarının acısıyla sahnede geçirdiği her saniye ona zehir olur.
Milyonların adını aynı anda haykırdığı bir rock yıldızı olabilir ama bir gün yalnız öleceğinden korkuyordur.
Liam, hayatını değiştirmesiyle birlikte en yakın arkadaşlarını ve sevdiği kadını da arkasında bırakmıştır. En çokta onu özlüyordur ve onu sevmeyi bir saniye bile bırakmamıştır.
En yakın arkadaşı Mason’ın ölüm haberini aldığında dünyası başına yıkılır. Ona veda etme ve ondan özür dileme fırsatı bulamayan Liam, son görevini tamamlamak üzere geri döner. Cenazeye katılıp sahip olduğu yalnız hayata dönecek ve Josie’den uzak duracaktır. Çünkü ona yeteri kadar acı çektirdiğini biliyordur. Sadece onun mutlu olup olmadığını görmek istiyordur.
Ancak işler bir anda karışır…

Liam oraya gittiğinde öğrenir ki Josie’yi yurt odasında ayrılmak istediklerini söyleyip, bırakıp gittiğinde Josie hamileymiş ve Liam gidince bebeğini tek başına büyütmüş.
Liam şimdi Noah’nın onun oğlu olduğunu öğrenince onun hayatına dahil olmak istiyor.

Josie’nin bir nişanlısı var. Nick. Adam, Josie’ye liseden beri aşıkmış ama o zamanlar Josie, Liam’la birlikte olduğu için sadece havasını almış. Liam gittikten sonra da onu sabırla beklemiş ve sonunda Josie onunla olmayı kabul etmiş. Noah’ı birlikte büyütmüşler filan. Ancak Liam dönünce hiç şansı kalmadığını biliyor. 
Çünkü o sonsuza kadar Liam’ın kızı olacak. 


Ben Nick’i de anlamaya çalışıyorum. Nick, Katelyn, Josie ve Mason üçlüsünün arasında ki fazlalık olmuş hep ama Josie için buna hiç aldırmamış. Lise de o grupla arkadaş değilmiş. Mason’la arkadaş olmak istemiş ama Liam varmış. Onun varlığı Nick’in elinden her şeyini almaya yetiyor. İsmi bile hayatını karıştırmaya yetiyor.
Bu yüzden de çaresizce çırpınmaya başlıyor. Josie’ye sürekli, onu Liam’dan uzaklaştıracak olaylar üzerinden baskı yapıyor.


Kitabı çok beğendim. Aslında daha çok benimsedim diyebilirim çünkü tam da benim yazacağım tarzda bir kitaptı.
Ben bir hikaye yazarken içine müzik katmaya bayılıyorum. Benim için yemeğe tuz katmak gibi bir şey :D
Kitapta mükemmel ve bir aşk hikayesi ve bu uğurda çektikleri acılar anlatılırken müziğinde kullanılması çok hoşuma gitti.
Ve sizi temin ederim ki bu kitabı okuyup Liam Page’i sevmemeniz imkansız. Bu arada şu an fark ediyor, bu isim size de çok tanıdık gelmiyor mu? :D Böyle başka birini hatırlatıyor ama kimi? :P
Liam Westbury için ise okuyup görmenizi öneriyorum. Çünkü o gerçek Liam ve gerçek Liam, Jojo’yu sonsuza kadar sevecek :)

*SPOILER*Güzel bir haberle yorumuma son vermek istiyorum. Kitabın film hakları satıldı yani Liam’ı yakında beyaz perde de izleyeceğiz :DYou Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook