Fire With Fire-Kitap Yorumu

08:57


Lillia, Kat, and Mary had the perfect plan. Work together in secret to take down the people who wronged them. But things didn’t exactly go the way they’d hoped at the Homecoming Dance.

Not even close.

For now, it looks like they got away with it. All they have to do is move on and pick up the pieces, forget there ever was a pact. But it’s not easy, not when Reeve is still a total jerk and Rennie’s meaner than she ever was before.

And then there’s sweet little Mary…she knows there’s something seriously wrong with her. If she can’t control her anger, she’s sure that someone will get hurt even worse than Reeve was. Mary understands now that it’s not just that Reeve bullied her—it’s that he made her love him.

Eye for an eye, tooth for a tooth, burn for a burn. A broken heart for a broken heart. The girls are up to the task. They’ll make Reeve fall in love with Lillia and then they will crush him. It’s the only way he’ll learn.

It seems once a fire is lit, the only thing you can do is let it burn...İntikam planlarının başarısızlığa uğramasının ardından Kat, Lillia ve Mary hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam etmeye çalışırlar. Ancak bir şeyler olmuştur ve bu onların suçudur.Yine de aralarında ki arkadaşlığı bozmamaya çalışırlar.Bu kitapta hoşuma giden bir şeydi. Aralarında ki arkadaşlık bağları asla bozulmadı ama bozulmayacağı anlamına gelmiyor... 

Bu kitapta kızlarımız tekrar bir intikam planı hazırlarlar. Plan bu sefer Reeve’den intikam almakla ilgili çünkü hala Mary’e yaptıklarının cezasını çekmedi ve özür de dilemedi.
Böylece kızlar Reeve’ye en çok istediği şeyi vermek ve ona asla sahip olamayacağını kanıtlamak üzere bir plan yapıyorlar.

Reeve, Lillia’ya aşık. Bu yüzden Lillia ona yaklaşacak ve ardından da bırakacak. Plan bu. Bence Lillia burada biraz da Rennie’den intikam almayı hedefliyor. Çünkü açılış balosundan sonra Lillia’ya tam bir sürtük gibi davranmaya başladı.

Buradan sonrası spoiler içerebilir.


Tamam, kabul ediyorum güzel plan yapmışlar ama Lillia bu plan için yanlış kişi. Herkese acıyıp durması çok sinir bozucu.
Reeve’yle oynarken Alex’e yeşil ışık yakıp durması ayrıca bir mide bulandırıcı.

Lillia güzel gidiyor dediğim yerde Reeve’den etkilenince onu boğazlamak istedim. Amaç Mary’nin intikamını almak ama sen Reeve’den etkilenirsen bu olmaz ki. Ayrıca kızın, Reeve’yi sevdiğini de biliyorsun. 


Bir de Mary’nin takıntılı halleri var tabi. Kızım madem intikam almak istiyorsun bu çocuktan niye hala aşığım diye geziyorsun ortada. Ayrıca mazoşist gibi sürekli Lillia ve Reeve’yi izlemesi de çok gıcık bir durumdu.

Bu Mary’nin bir teyzesi var. Kadın bir yerden sonra tuhaf davranmaya başlıyor. Kızı odaya kilitlemeler. Arkadaşlarıyla görüştürmemeler. Saçma sapan büyüler filan.
Ben en başta kız cadı filan sanmış ve yazarlara küfür etmeye başlamıştım. Ne saçma iş bu diye ama olay sandığımdan da kötü bir yere bağlandı.


Kat yine benim kitapta en sevdiğim karakterlerden biriydi. Ancak kendi içince çelişip durması sinirlerimi bozmadı değil. Bir de Alex’den yüz bulamayınca başka arayışlara girmesi de hoşuma gitmedi. Kızım iyi misin kötü mü bir karar ver?


Birinci kitaba göre bu kitapta daha fazla Reeve vardı ve Mary’e ne yapmış olursa olsun ben bu kitapta ki Reeve’yi sevdim :D
Ayrıca bence kesinlikle Mary’e yaptıkları için pişman. 
Yine de Lillia’nın oyununa düşmeseydi iyiydi. Gerçi… kim kimin oyununa düştü, kim kendi kazdığı kuyunun içinde bilinmez.


*ÇOK FENA SPOILER*

Kitabın sonu beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Ben Mary’i cadı beklerken meğerse kız hayaletmiş.
13 yaşında Reeve yüzünden intihar ettiğinde ölmüş. Bu yüzden kimse onu görmüyormuş. Neden Kat ve Lillia görüyor bilmiyorum ama kitapta bu kısımda bir olmamışlık vardı.
Ben çok eminim ki Mary birinci kitapta bir çok kişiyle konuştu. Onlar nasıl gördüler onu? Hadi cadılar bayramında tamam. Bir sürü mistik neden var ama ya diğer günler? Peki ailesi? Onlarla yaşadığını hayal mi etti? Teyzesi şakacıktan mı onlarla konuştu? Peki şimdi niye anası onu görünce şok oldu? Babası bir yıl önce ölmüş hadi bunu açıklayın? Peki teyzesi?
Reeve niye onunla konuştuğunda şaşırmadı? Reenie onu nasıl gördü?
Bu soruların cevabını 3. Kitapta alsak iyi olur.
Kitabın sonu kesinlikle beklediğimiz ve hiç beklemediğimiz çarpıcı gelişmelerle bağlandı.
Bu kitap beni birinci kitap kadar tatmin etmedi ama okunmaya değer :)


You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook