Burn For Burn-Kitap Yorumu

08:48


BIG GIRLS DON'T CRY...
THEY GET EVEN.

Lillia has never had any problems dealing with boys who like her. Not until this summer, when one went too far. No way will she let the same thing happen to her little sister.

Kat is tired of the rumours, the insults, the cruel jokes. It all goes back to one person– her ex-best friend– and she's ready to make her pay.

Four years ago, Mary left Jar Island because of a boy. But she's not the same girl anymore. And she's ready to prove it to him.

Three very different girls who want the same thing: sweet, sweet revenge. And they won't stop until they each had a taste.


Burn for Burn benim İngiltere keşiflerimden biri. Serinin üçüncü ve son kitabı henüz çıkmadığı için alıp almamakta kararsız kalmıştım ama sonunda bir çılgınlık diyerek serinin ilk iki kitabını aldım ve Burn For Burn’le okumaya başladım.


Seri temelde birbirinden ayrı üç kızın intikam amacıyla bir araya gelmesine ve bir şekilde aralarında kimsenin bilmediği, gizli ama güçlü bir arkadaşlık bağı geliştirmelerini anlatıyor.

Mary,Kat ve Lillia.
Kısaca hikayelerinden söz etmek istiyorum.Kitap Mary’nin görüşünden anlatılmaya başlıyor.
Mary, 13 yaşında yaşadığı bir trajedinin ardından yaşadığı şehirden ayrılmış ve bütün hayatı değişmiş. Şimdi ise liseyi bitirmek üzere Jar Island’a geri dönüyor. Aslında son sınıfta okuması gereken Mary, bir yıl boyunca okula gidemediği için şu an lise üçte.
Mary, Jar Island’a kendinden çok emin bir şekilde gidiyor. Artık eski aciz, zavallı Mary olmadığını, ona onca acıyı çektirenlerin karşısında dimdik ayakta durabileceğini düşünüyor ancak öyle olmuyor. Reeve’yi gördüğü anda kalbinin paramparça olduğunu ve 13 yaşından beri bu şekilde hayatta kaldığını fark ediyor. Sadece bir özür bekliyor Reeve’den. Onun pişman olduğuna dair bir işaret ama Reeve onu görmüyor, umursamıyor bile.

Daha sonra Lillia geliyor.


Lillia, Asyalı zengin bir ailenin en büyük kızı. Jar Island lisesinin prensesi. En yakın arkadaşı Rennie ve o amigo takımındalar ve okulun en popülerleriler. Takıldıkları grupta zaten okulun diğer en popülerlerinden oluşuyor.
Lilia’nın kardeşi bu sene liseye başlıyor ve ardından da amigo kız takımına seçiliyor. Lillia bir gece gittikleri bir partiden Rennie ile birlikte ayrılıyor ve kız kardeşini orada bırakıyor. Ertesi gün öğreniyor ki kız kardeşi o gece parti de alkol almış. Üzerine bir de kardeşinin tişörtünü partiye ev sahipliği yapan yakın arkadaşı Alex’in odasında bulunca şüphelenmeye başlıyor Lillia. Ardından bir gece kız kardeşinin evden kaçıp Alex’in yanına gittiğini ve ıssız bir köşede Nadia ve Alex’in, Alex’in arabasında görüldüğünü öğrenince çıldırıyor Lillia. Onun bunu kız kardeşine nasıl yaptığını düşünüp düşünüp öfke nöbetleri geçiriyor ve Alex’e karşı büyük bir kin beslemeye başlıyor.


Kat grubun çılgın kızı. Çok küçükken Rennie ve o bir elmanın iki yarısı gibilermiş. Çok yakın arkadaşlarmış. Daha sonradan Lillia ile tanışmılar. Ancak Rennie, popüler olabilmek için ihtiyacı olan kişinin Lillia olduğunu ve Kat’in ona ayak bağı olduğunu fark edince onunla arkadaşlığını kesmiş. Bu da yetmiyormuş gibi kızın hakkında iğrenç dedikodular yaymış ve bunu yapmaya hala devam ediyor.
Rennie’nin bu davranışları en sonunda canına tak ediyor ve intikam alması gerektiğine karar veriyor.
Kat, Lillia’ya iş birliği önerdiği bir sırada Mary ile karşılaşıyorlar ve üçü birlikte intikam planları yapmaya başlıyorlar. Alex, Rennie ve Reeve’den intikam almak için.


İntikam planlarını yapışları ve uygulamaları çok güzel anlatılmıştı. Açıkçası kitap beni sardı çünkü bir sonra ki adımda ne yapacaklarını merak ederek okudum hep.
Üç kız arasında en sevdiğim Kat oldu ancak Kat’in sevmediğim özelliği kötü kızı mı oynamak istiyor yoksa iyi, saf kız olup prenses Lillia’ya mı dönüşmek istiyor bilmiyor ve içinde çelişiyor bence.
Mary ise Reeve’den intikam almak istemesine rağmen hala ona kafayı takmış durumda. Bence o Reeve’yi sevmiyor. Sadece saplantı haline getirmiş. Ondan intikam almak bile yardımcı olacak gibi durmuyor.
Lillia’yı ise kesinlikle sevmiyorum. Bence çok içten pazarlıklı bir kız. Rennie’den bile sinir bozucu. Herkes onun iyi kalpli, melek olduğuna inanabilir ama ben bu numaraları yemem. Kendisi de farkında değil bence bunun.

Kitabı ben paper back versiyonuyla okudum ama siz isterseniz e-book versiyonunu alıp okuyabilirsiniz. Okumanızı önerdiğim bir kitap. NA takıntımdan sonra YA tarzı bir kitap okumak bana iyi geldi açıkçası :DYou Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook