Sevgi Uğruna Yaptıklarımız-Kitap Yorumu

14:19
Sevgi Uğruna Yaptıklarımız 

Aynı şeyin özlemini çeken iki kadın... 
Ailenin Ne Anlama Geldiğini Öğrenecekleri Duygusal Ve Dokunaklı Bir Yolculuk...

Yıllar süren uğraşına rağmen çocuk sahibi olamaması Angie Maloneu çok üzmüştür. Acı dolu bir boşanmanın ardından Pasifik Northwestteki kasabasına döner ve aile restoranının yönetimini devralır. Hayatın dalgalar gibi yükselip alçaldığı West Endde, problemli genç bir kadınla tanışıp arkadaşlık etmeye başlayan Angienin hayatı bütünüyle değişmeye başlar.

Angie, Lauren Ribidoyu işe alır çünkü on yedi yaşındaki bu kızda farklı bir şeyler bulur. Aralarında sıkı bir bağ oluşur ve annesi Laurenı terk ettiğinde Angie ona kalacak bir yer verir. Ama bu iyiliğin sonuçlarına göğüs gerecek güçte değildir henüz. Biri çocuk özlemi çeken, diğeriyse anne sevgisine hasret bu iki kadın kimsenin hayal edemeyeceği bir şekilde sınanacaktır.
Bu kış Kristin Hannah’ın iki kitabını okumuştum. ‘Ateş Böceği Yolu’ ve ‘Gece Yolu’ ikisinde de hüngür hüngür ağlamıştım. Siz şimdi diyorsunuz ki bu kız niye bütün kitaplarda ağlıyor? 


Ben sadece birileri ölünce ağlıyorum. Bir de eğer okuyanlarınız varsa Ateş Böceği Yolu çok fena bitmişti.
Her neyse, bu yaz Kristin Hannah’ın diğer kitaplarını da okumaya karar verdim ve okuma önceliğini ‘Sevgi Uğruna Yaptıklarımız’ adlı kitabına tanıdım.

Kitap çocuk özlemi çeken
Angie DeSaria Malone ve anne sevgisinin anlamını bilmeyen Lauren Ribido’nun hikayesini anlatıyor.
Angie’nin çocuğu olmuyor. Bunu çok istiyor ve çok uğraşıyor ama başarısız oluyor. İki düşük gerçekleştiriyor ve kızı Sophie doğumundan birkaç gün sonra ölüyor. Başarısız  bir evlat edinme denemesinden sonra pes ediyor Angie ve kederi evliliğini bitiriyor.
Lauren’ın annesi lise son sınıfta ona hamile kalıyor ve hayatı mahvoluyor Ailesi ona sırt çeviriyor ve bu nedenle annesi Lauren’ı bir hata olarak nitelendiriyor. Sürekli içiyor ve çalışmıyor.
Bence bu kadının sarhoş annelerle bir alıp veremediği var. Çünkü üç kitaptır var bu olay. Ateş Böceği Yolu’nda Tuly’nin annesi, Gece Yolu’nda Lexi’nin annesi ve burada da Lauren’ın annesi.
Ne diyordum? Hah, Lauren’ın annesi. Hal böyle olunca Lauren kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. Seçkin bir özel okuldan burs kazanıyor, çalışıyor ve dersleri çok iyi. Bir de aşık küçük kızımız.

Lauren ve Angie’nin yolu Lauren’ın işsiz kaldığı bir zaman da kesişiyor. Bir dizi olayın ardından Lauren ve Angie çok yakın arkadaş oluyorlar ve Lauren hamile kalıp annesinin kaderini paylaştığında hep onun yanındaoluyor Angie. Lauren hiç sahip olamadığı anne sevgisini buluyor Angie’de, Angie ise kızı gibi seviyor Lauren’ı.
Kalplerinize dokunan bir hikayesi var kitabın. Aşkı,anne sevgisini,ailenin önemini en güzel şekilde anlatıyor.

Okumaktan gerçekten keyif aldığım kitaplar arasında ki yerini aldı Sevgi Uğruna Yaptıklarımız. Kristin Hannah’ın ellerine sağlık :)

Hepinizi Öpüyorum :*

You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook