Kelebek-Kitap Yorumu

12:49Kelebek 

Fantezilerin ve rüyaların gerçeğe dönüştüğü özel bir kulüp.

Beverly Hillste, seçkin bir erkek giyim mağazasının üst katında bulunan Kelebek adında özel bir kulüp. Orada tüm bilgiler gizli. Yalnızca en cesur olanlar üye olabilir ve herkes tek bir kişi önerebilir. Maskeli bir hırsız, soylu bir beyefendi, bir müttefik askeri ya da kovboy. Sizi gizli cinsel fantezilerin dünyasına çekmek için oradalar... Düşlediklerinizden de ötesi için...

Hırslı bir avukat, Jessica. Cömert bir işletmeci, Trudie. Ve başarılı bir doktor, Linda. Onlar maske altına gizledikleri arzularını bir bir yaşamak için sabırsızlanıyorlar. Gerçek hayatlarında hiç olmayacağı kadar. 

Ama onlardan daha gizemli biri varsa o da Kelebeki yaratan kadındı. Kimliğini saklamak için adını, aksanını hatta yüzünü bile değiştirmişti. Ve artık tek arzusu, çocukluğundan beri peşinde olduğu şeyi - onu zirveye taşıyacak veya çevresindekilerle birlikte onu yok edecek olan gizli bir saplantıyı - hayata geçirmekti. 

Şehvetin, umutların ve hayallerin gerçeğe dönüştüğü,fantezilerin vahşi birer nehir olup aktığı bir yer...
Güç ve arzuya susamışlığın hikayesi.


Kelebek bu yaz okuduğum kitaplar arasında en sürükleyici olandı. 4 farklı kadının tek bir ortak noktada toplanan, farklı hayatlarını anlatıyor.

Beverly Highland, Trudie,Jessica ve Linda Markus. Ortak noktaları ise Fanelli adında ki bir erkek giyim mağzası. Bu sıradan bir mağaza değil. Üst katta ki odalarda kimsenin asla tahmin edemeyeceği bir dünya kurulu.
Temelde o odaları bir çeşit genel ev olarak adlandırabiliriz ama bir genel evden daha fazlası ‘Kelebek’
Seçkin bir şehir kulübü olarak adlandırabiliriz burayı. Üye olmak hiç koyla değil. Üstelik çok gizli. Her üyenin bir kelebek bilekliği var ve her üye kulübü ancak tek bir kişiye önerebiliyor.
Kelebek’te çalışan erkekler ise ‘kavalye’ olarak adlandırılıyor. Kavalyeler size gerçek isimlerini söylemezler. Siz onlara ne isim verirseniz onların isimleri o olur. Her türlü fanteziyi gerçekleştirme imkanınızda var üstelik.

Aslında temel hikaye Becerly Highland’e ait. Yani Rachel’a. Rachel bir zamanlar küçük çirkin bir kızdı. Kitap okumaya bayılan, küçük çirkin bir kız. Babası pislik herifin tekiydi ve annesi de ayyaştı. Babasına karşı koyamayacak kadar güçsüzdü.
Rachel’ın annesi bir gün ona, babasının Rachel’a tecavüz etmeye çalışmasının ardından (evet biliyorum çok iğrenç) evden kaçması söylüyor ve ona Los Angeles’a gitmesi için para veriyor ama bizim akıllı(!) kızımız yanlış otobüse binip Teksas’a gidiyor ve ona ilk gülümseyen erkeğe aşık oluyor. Danny MackayDanny daha birlikte oldukları ilk gece bu kızın bacak arasına zorla bir Kelebek dövmesi yaptırıyor. Rachel öyle bir aşık ki Danny ne derse ne yaparsa kızmıyor.
Danny en başlarda çok tatlıydı kabul ediyorum. Zaten sorun Danny, Rachel’ı sattıktan sonra başladı. Satmak derken gerçekten sattı. Para kazanmak için Rachel’ı kullandı resmen domuz! 
Bir de pişkin pişkin bizim için diyor ya ağzını burnunu dağıtmak istiyorum.
Bir gün Rachel, Danny’den hamile kalıyor ve Danny bebeği zorla aldırıyor üstüne bir de terk ediyor.
Rachel o gün intikam yemini ediyor.


Rachel, Danny’nin onu sattığı genel evden kovulunca Los Angeles’a doğru yola çıkıyor. Bir de üzerine bir daha çocuk sahibi olamayacağını öğreniyor. :(
Rachel, Los Angeles’a varıyor ama o artık eski Rachel değil. O artık Beverly Highland. Yavaş adımlarla ilerliyor Beverly. Hedefine doğru. Estetik yaptırıyor. Tutumlu davranıyor. Gittikçe daha da yükseliyor ve sonunda en tepeye yerleşiyor. HErşeyi Danny’den intikam almak için yapıyor. Rahip Danny Mackay’den. Danny hep istediği zirvede ki koltuğunda. Başkanlığa adaylığını koymuş durumda. Beverly, Danny’e bu noktaya gelebilmesi için her türlü yardımı yapıyor.
Onun arkasından türlü oyunlar oynuyor ve son oyunu da Kelebek.
Rachel tek bir amacı var o da Danny’i yok etmek.
Eh, neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız kitabı okumanız gerekiyor. Ben kesinlikle çok beğendim.
Kuzenim ve kardeşim benimle birlikte okudular kitabı resmen çünkü gerçekten çok heycanlıydı kitap.
Umarım sizde beğenirsiniz :)
Hadi öpüyorum :*


You Might Also Like

0 yorum

Like us on Facebook